Prasideda unikalus kino maratonas: trys savaitės lietuviškų filmų visą parą (0)

Kadras iš filmo „Riešutų duona“

Kadras iš filmo „Riešutų duona“

Vilniuje prasideda tris savaites truksiantis nemokamas kino maratonas, kuris suteiks galimybę filmų gerbėjams stebėti, kaip keitėsi lietuviškas kinas nuo 1960 m. iki 2000 m. Didžiausias renginio išskirtinumas tas, kad 504 val. kino istorijos bus rodoma nenutrūkstamai – dieną ir naktį.

Žiūrovai per tris savaites galės išvysti jau klasika tapusius Lietuvos kino šedevrus „Riešutų duona“, „Niekas nenorėjo mirti“, „Birželis, vasaros pradžia“ bei susipažinti su mažiau pažįstamais lietuvių kūriniais.

„504 val. filmų medžiagos pasirinkta ne šiaip sau – maždaug tiek filmų sudaro 1 terabaitą duomenų. Šiuo maratonu norime suprantamai parodyti, kad šiais laikais debesų kompiuterijos pagalba galime tokį didelį kiekį duomenų turėti bet kuriame išmaniajame įrenginyje, net jei šis telpa į kišenę“, – sako Šarūnas Končius.

Anot Lietuvos kino kritikės Jūratės Visockaitės, žiūrint daug sovietinio ar tiesiog seno kino neišvengiamai nusikeliama į tą epochą: „Jaunam maratono žiūrovui siūlyčiau įsivaizduoti, kad kuo senesnis filmas, tuo daugiau aplink kiekvieną kadrą stovi žmonių, stūkso sunkios aparatūros, šviečia žlibinančių lempų, tuo ilgiau tas kadras buvo aprašomas, piešiamas, filmuojamas, cenzūruojamas. Paradoksalu, kad net ne itin pavykę ir kritiškai įvertinti seni filmai, prabėgus laikui gali kalbėti tiesą ir būti įdomūs. Šiandien tie kino kadrai iš tiesų gali sugulti į kino maratoną žiūrovui – bėgsi prisiversdamas, bet pabaigoje patirsi pažinimo džiaugsmą“.

Kino maratonas jau vyksta specialiai įrengtoje erdvėje sostinės hostelyje „Jamaika“. Filmai bus rodomi iki balandžio 5 dienos. Visą filmų dienotvarkę ir tvarkaraštį galima rasti puslapyje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė