Kaune prasidėjo išskirtinė ekskursija, dalyvius pakviečianti užeiti į kauniečių namus (nuotraukos) (0)

Tarpukario architektūros ekskursija | Kaunas.lt nuotr.

Tarpukario architektūros ekskursija | Kaunas.lt nuotr.

UNESCO dizaino miesto statusą turinčiame Kaune prasidėjo išskirtinės ekskursijos, kurių dalyviai turės progą ne tik susipažinti su tarpukario architektūros perlais, bet ir aplankyti išskirtiniu interjeru pasižyminčius privačius kauniečių namus.

Kaunas praėjusių metų gruodį gavo svarbų įvertinimą – UNESCO dizaino miesto statusą. Šia proga Kauno turizmo informacijos centras pradeda organizuoti išskirtines ekskursijas „Kaunas – dizaino miestas“.

„Ši ekskursija leidžia pažinti, koks buvo Kaunas prieš 100 metų. Iš tiesų miestas buvo suskirstytas į medinį ir mūrinį miestą. Tarpukario valdžia primygtinai reikalaudavo, kad būtų statomi mūriniai pastatai, o mediniai griaunami. To meto architektai mėgo pastatus dekoruoti tautiniais motyvais, todėl galima sutikti tulpių, lelijų, saulių, žvaigždžių ar kitų simbolių“,  – akcentavo gidas Jonas Oškinis.

„Kauno laukiantys iššūkiai duoda užduotį, kad miestas ir visi išskirtiniai objektai būtų atviri. Ši ekskursija, kitos visuomeninės iniciatyvos yra labai svarbios padedant miesto svečiams ir patiems kauniečiams atrasti tikrąjį Kauną, pajausti jo dvasią, pačiupinėti ne tik kažkur vadovėliuose ar knygose, bet gyvai su visomis legendomis“, – akcentavo Kauno vicemeras Simonas Kairys.

„Surengę parodą „Art deco“ pamatėme, kad tai žmonėms yra įdomu. Dabar norime pratęsti veiklą ir sukūrėme ekskursiją, kurioje kalbėsime apie tarpukarį, parodysime daugiau įdomių jo detalių, kurios iš tiesų yra unikalios. Tarpukario architektūra atitiko to meto Europos madas, tačiau turėjo ir savitų detalių, kurios atskleidžia būtent lietuviškąją kultūrą“, – apie idėją pasakojo Dainius Lanauskas.

Profesionalūs gidai ekskursijos dalyviams papasakos apie gyvenusius to laikmečio architektus, taikomosios dailės atstovus, dizaino kūrėjus arba jų darbus. Ekskursiją galima užsisakyti Kauno turizmo informacijos centre.  Daugiau informacijos čia.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė