Ukrainoje teroristų iššauti sviediniai sprogo netoli nuo L.Linkevičiaus delegacijos (2)

L. Linkevičius Rytų Ukrainoje susitinka su Ukrainos kariais | URM nuotr.

L. Linkevičius Rytų Ukrainoje susitinka su Ukrainos kariais | URM nuotr.

Kovo 16 d. Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) pranešė, kad Užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui viešint Rytų Ukrainoje už kelių šimtų metrų nuo delegacijos sprogo prorusiškų teroristų iš minosvaidžio paleisti sviediniai.

L. Linkevičius lankėsi Mariupolyje, kur susitiko su fronte tarnaujančiais Ukrainos kariais, Donecko srities gubernatoriumi Pavlo Žebrivskiu ir Mariupolio miesto meru Vadimu Boičenko. Su jais ministras aptarė saugumo situaciją mieste ir jo apylinkėse bei būdus, kaip plėtoti Donbaso regiono dialogą su Europa.

Ministrui lankantis pas Šyrokinės gyvenvietėje tarnaujančius Ukrainos jūros pėstininkus ties kontaktinė linija, kurioje vyksta susidūrimai tarp Rusijos remiamų teroristų ir Ukrainos vyriausybinių pajėgų, iš terosristų pusės nuaidėjo granatsvaidžio šūviai.

„Pats asmeniškai įsitikinau, kad separatistai nesilaiko paliaubų. Saugumo padėtis regione nėra užtikrinta, tą girdėjau ir iš srities vadovų, ir iš gyventojų. Kalbėti apie Minsko susitarimų vykdymą, deja, negalima. Rusija ir jos remiami separatistai privalo nutraukti apšaudymus, išvesti karinius dalinius iš Ukrainos ir grąžinti sienų kontrolę Ukrainai. Tai yra ne tik tarptautinės bendruomenės reikalavimas, bet ir Mariupolo bei visos rytų Ukrainos žmonių suprantamas noras gyventi savo vieningoje ir taikioje šalyje“, – sakė ministras lankydamasis fronte.

Ministras pažymėjo, kad jo apsilankymas pas karius yra pagarbos ženklas tiems, kurie stovi priešakinėse linijose, gindami laisvę ir europietiškas vertybes.

Susitikime su Donecko gubernatoriumi ir miesto meru ministras pažymėjo, kad nori išgirsti, kokiais rūpesčiais gyvena Mariupolio gyventojai ir kokia yra saugumo situacija mieste bei apylinkėse.

„Norėtųsi lankytis Jūsų mieste, kai aplinkui nevyksta apšaudymai, tačiau draugai atvyksta ir kai būna lengva, ir kai būna sunku. Šiuo vizitu reiškiame Lietuvos solidarumą su Ukraina, su jūsų žmonėmis“, – sakė ministras.

Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė, kad šiandien Ukrainai labai svarbu vykdyti reformas ir toliau telkti visą visuomenę stiprinant Ukrainą.

„Lietuva remia ESBO ir kitų tarptautinių donorų pastangas mažinti Donbaso regiono atskirtį, skatinti centrinės, vietos valdžios ir visuomenės dialogą, vystyti ryšius su ES, įskaitant regiono gyventojų glaudesnius ryšius su Europos Sąjunga“, – teigė L. Linkevičius.

L. Linkevičius pranešė, kad Lietuva kartu su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) planuoja inicijuoti išvažiuojamąją konsulinę misiją, kurios metu Mariupolio ir aplinkinių sričių gyventojai galėtų pateikti dokumentus Šengeno vizai gauti. Šiuo metu Mariupolio gyventojai turi keliauti kelis šimtus kilometrų, norėdami pateikti reikiamus dokumentus.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Pikc:

    Toks dvejopas jausmas: iš vienos pusės – gaila, kad nepataikė, iš kitos – tada būtų ir nekalti žmonės žuvę…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė