Ženevoje vėl atversta Astravo atominės elektrinės byla (3)

theiet.org nuotr.

theiet.org nuotr.

Kovo 15 d. Ženevoje į sesiją susirinkęs Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas vertino, kokius veiksmus atliko Baltarusija, kad Astravo atominės elektrinės projektas atitiktų šios konvencijos reikalavimus, ir kaip ji laikosi 2014 m. birželį konvencijos šalių susitikime pateiktų rekomendacijų. Šiose rekomendacijose buvo nurodyta, kad Baltarusija turi tęsti poveikio aplinkai vertinimo procesą ir atsakyti į Lietuvos klausimus.

Į posėdį Ženevoje buvo pakviestos Baltarusijos ir Lietuvos delegacijos. Jos pristatė savo pranešimus ir atsakė į Įgyvendinimo komiteto narių klausimus. Pasak mūsų šalies delegacijos vadovo, Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento direktoriaus Vitalijaus Auglio, Lietuvos atstovai pabrėžė, kad Baltarusija padarė esminių Espo konvencijos pažeidimų jos turinio ir procedūrų atžvilgiu, todėl, vertinant pagal šią konvenciją, Astravo AE statyba yra neteisėta. Baltarusija ir toliau nepateikia atsakymų į esminius Lietuvos klausimus apie Astravo AE projekto branduolinę saugą ir poveikį mūsų šalies aplinkai bei gyventojams. Mūsų šaliai ypač daug abejonių kelia Astravo aikštelės pasirinkimas atominei elektrinei statyti.

Baltarusijos atstovai vakar nepateikė jokios naujos informacijos, kuri išsklaidytų abejones dėl galimų rizikų ir grėsmių Lietuvos gyventojams ir aplinkai.

Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas, išnagrinėjęs Baltarusijos ir Lietuvos informaciją, artimiausiu metu nuspręs, kaip toliau bus nagrinėjama Astravo AE byla. Komiteto nariai, įvertinę šios bylos sudėtingumą ir Lietuvos keliamų klausimų pobūdį, pasiūlė pasitelkti tarptautinius ekspertus, kurie padėtų nagrinėti šią bylą. Mūsų šalis pritarė tokiam siūlymui.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė