Kviečia pavasario lygiadienio šventė ant Pučkorių piliakalnio (nuotraukos, video) (1)

PAVASARIO LYGE-PUCKORIAI-2014-03-23d 073-K100

Pavasario lygiadienis ant Pučkorių piliakalnio 2014 m. | rengėjų nuotr.

Kovo 20 d. sekmadienį, 16 val. Lietuvių etninės kultūros draugija ir Vilniaus romuvų sambūris visus kviečia  pasitikti pavasario lygiadienį netoli Vilniaus Pavilnių regioniniame parke stūksančiame Pučkorių piliakalnyje.

Šventės rengėjų kvietime rašoma: „Susiburkime drauge pavasarinio virsmo metą kada diena susilygina su naktimi, kada žiema grumiasi su vis aukščiau kylančia saule. Puikios Pūčkorių apylinkės, iškilusis kalnas prie gražiosios Vilnelės tarsi kviečia pabūti gamtoje. Piliakalnio papėdėje ošia šimtamečiai ąžuolai, iš rytų pusės srūva šaltinis, prie kurio atliksime vandens pagerbimo apeigas, nusiprausime, pasilabinsime: „Atėjome pasisveikinti geru žodeliu ir palaistyti baltų rankelių tyru vandenėliu“. Žadinsime žemę iš žiemos miego, uždegsime naują pavasario ugnį, žaisime pavasarinius lauko žaidimus“.

Šventėje dalyvaus: Senojo baltų tikėjimo bendrijos Romuva apeigų folkloro grupė „Kūlgrinda“ (vadovė Inija Trinkūnienė), Vilniaus folkloro ansamblis „Laukis“ (vadovė Lijana Šarkaitė Vilums), Liaudies dainų klubas „Raskila“ (vadovė Jurgita Vaitiekūnienė). Apie Pūčkorių kraštovaizdžio įvairovę bei istorinę kultūrininę praeitį pasakos geografė Nijolė Balčiūnienė.

Prieš šventines apeigas 14 val. visi kviečiami rinktis prie Pūčkorių piliakalnio. Šventės dalyviai bus pakviesti pakeliauti pėsčiomis Pavilnių regioninio parko vaizdingomis Pūčkorių apylinkėmis.  Žygio vadovė geografė Nijolė Balčiūnienė keliautojus ves Pūčkorių pažintiniu-istoriniu taku, papasakos apie Vilnios slėnio senovę, didingus Lietuvos valstybės laikus menantį istorinį-kultūrinį palikimą.

Pernai metų šventės akimirkos:

Pūčkorių piliakalnis – valstybinės reikšmės archeologinis paminklas datuojamas XIV a.  Tai stačiašlaitis nupjauto kūgio pavidalo ir 11-19 m aukščio kalnas, iš šiaurės, vakarų ir pietų juosiamas Vilnios slėnio. Jo papėdėje galima pastebėti negilų, bet gana ilgą griovį, kuris kadaise juose piliakalnį. Piliakalnio viršuje esanti aikštelė yra netaisyklingo ovalo pavidalo, 28 m ilgio ir 20 m pločio, ištęsta pietų ir šiaurės kryptimi, turi pylimo liekanų. Dabar piliakalnis yra apaugęs medžiais, o jo šlaite įrengti laiptai. Šalia piliakalnio aptikta senovės gyvenvietė. Buvusios gyvenvietės pakraštyje išlikęs, bet jau išdeginta šerdimi tūkstantmetis ąžuolas. 750 m į šiaurės-rytus yra Naujosios Vilnios pilkapiai.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė