Alytaus centrinėje aikštėje siūloma statyti paminklą partizanams (1)

Trakinių partizanų sąskrydis | rengėjų nuotr.

Trakinių partizanų sąskrydis | rengėjų nuotr.

Alytuje viešėjo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovai. Svečiai atvyko apžiūrėti Alytaus miesto savivaldybės administracijos specialistų parinktas vietas, kuriose galėtų stovėti Dainavos apygardos partizanų atminimui įamžinti skirtas paminklas.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovams buvo siūloma įvertinti Skardžio ir Pulko gatvėse, Vilties gatvėje (šalia buvusios Vaikų poliklinikos), Pirmojo Alytaus skvere, ties VšĮ Alytaus jaunimo centru, prie Alytaus teritorinės darbo biržos ir prie Šv. Liudviko bažnyčios paminklui statyti numatytas vietas.

Vėliau Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovai susitiko su Alytaus miesto savivaldybės meru Vytautu Grigaravičiumi ir mero patarėja Vilija Ramanauskiene. Susitikimo su miesto vadovu metu svečiai išreiškė vieningą ir tvirtą nuomonę – nei viena iš siūlomų vietų paminklui nėra tinkama.  Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovų manymu, labiausiai tiktų, jeigu šis paminklas būtų pastatytas miesto centre, Rotušės aikštėje.

Anot svečių, kituose šalies miestuose tokie paminklai stovi būtent miesto centre, šalia savivaldybių, todėl norėtųsi, kad Alytuje jis taip pat stovėtų miesto širdyje – Rotušės aikštėje.

„Jūsų nuomonė mums labai svarbi, tačiau galutinį sprendimą dėl  paminklo pastatymo vietos priims Alytaus miesto savivaldybės taryba, todėl dabar reikia įtikinti savivaldybės tarybos narius, kad paminklas turi stovėti būtent toje, o ne kitoje vietoje”, – išklausęs svečių nuomones sakė Alytaus miesto savivaldybės meras V. Grigaravičius.

Susitikimo metu nuspręsta parengti bendrą informacinio pobūdžio medžiagą apie visų šalyje esančių partizanų atminimui pagerbti skirtų paminklų vietas ir išplatinti ją Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė