VRM paaiškino, kad Kovo 11-osios eitynėse šarvuotos technikos ir „akustinės patrankos“ nenaudojo (11)

Akustinė priemonė „Hyperspike“ | R. Maceikianeco nuotr.

Akustinė priemonė „Hyperspike“ | R. Maceikianeco nuotr.

Kovo 11-ąją Vilniuje vykusiose Kovo 11-osios patriotinėse eitynėse „Tėvynei“ šventinės eisenos rengėjai ir dalyviai atkreipė dėmesį, kad eiseną stebėjusi ir lydėjusi sustiprinta policijos komanda, esą, į šventės dalyvius buvo nuolat nukreipusi „akustinę patranką“ – taip vadinamą ultragarsinį ginklą, galintis sužaloti žmogų.

Alkas.lt redakcija po Kovo 11-osios eitynių kreipėsi į Lietuvos vidaus reikalų ministeriją (VRM) prašydama paaiškinti – kokios priemones buvo naudojamos viešosios tvarkos užtikrinimui minėtų eitynių metu.

Kovo 15 d. buvo gautas atsakymas iš VRM Policijos departamento Komunikacijos skyriaus, kuriame buvo paneigti visi Kovo 11-osios šventės dalyvių būkštavimai.

Skelbiame visą VRM atsakymą:

Laba diena,
siunčiame Jums atsakymą į Vidaus reikalų ministerijai užduotus klausimus:

Lietuvos viešosios policijos struktūriniai padaliniai šarvuotų transporto priemonių neturi, o Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pajėgos ir priemonės (tame tarpe pastarosios turima šarvuota transporto priemonė) viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo užtikrinimui Eitynių ir kitų 2016 m. kovo 11 d. Vilniaus mieste vykusių renginių, skirtų Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – paminėti, metu pasitelkti nebuvo.

Taip pat nebuvo pasitelktos Viešojo saugumo tarnybos, Lietuvos kariuomenės pajėgos (t. y. „kareiviai“) ir priemonės (t. y. šarvuoti automobiliai, šarvuočiai ir pan.). Eitynių dalyvių kolonos priekyje ir gale judėjo Vilniaus apskr. VPK policijos transporto priemonės (mikroautobusai), iš kurių dalis turėjo automobilio stiklų apsaugas (groteles), tačiau šios policijos transporto priemonės neturi nieko bendro su šarvuotomis transporto priemonėmis. Be to, minėtose policijos transporto priemonėse važiavo paskirti Vilniaus apskr. VPK pareigūnai, o ne „kareiviai“.

Dėl „akustinės patrankos“ naudojimo informuojame, kad Vilniaus apskr. VPK turi akustinę priemonę „Hyperspike“, kuri policijos naudojama kaip didelio galingumo garsiakalbis (t. y. techninė priemonė). Aptariamosios techninės priemonės pagalba policija gali įspėti renginio (didelio žmonių sambūrio) dalyvius dėl galimų neteisėtų veiksmų, nurodyti judėti tam tikra kryptimi, įspėti apie galimas grėsmes, paskelbti žmonių evakavimą ir pan. Ši priemonė naudojama eilę metų įvairių renginių metu.

2016 m. kovo 11 d. Vilniaus mieste vykusių patriotinių jėgų organizuotų eitynių „Tėvynei“ metu policijos automobilis su jame sumontuota akustinė priemonė „Hyperspike“ važiavo Eitynių dalyvių kolonos priekyje, o pati priemonė buvo atsukta į priekį, siekiant, esant būtinumui, įspėti asmenis, galinčius savo veiksmais sutrukdyti normaliam Eitynių dalyvių kolonos judėjimui, t. y. aptariama akustinė priemonė į Eitynių dalyvių koloną atsukta (nukreipta) nebuvo.

policija-eitynese-alkas-sartanavicius

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Pikc:

  Mano kuklia nuomone, vertėjo pirmiau tokį užklausimą parašyti, išsiaiškinti kilusius įtarimus – ir jau paskui spręsti, ar emocingus straipsnius rašyti, kaip policija į eitynių dalyvius “nevalingai apsišlapinti priverčiantį ginklą” atsukusi buvo (jau nekalbant apie kai kurių įsiaudrinusių piliečių komentarus apie “masinio naikinimo ginklą” :D) – dabar gi iškilo rizika straipsnio autoriams tapti pašaipų objektais. Labai tikiuosi, kad tas straipsnis pasirodė tik alkas.lt portale – čia publika (bent jau didžioji dalis) nepiktybiška ir šiaip supratingesnė. 🙂

  • O Jūs, gerbiamasis P… nuvažiuokite į Latviją ir pažiūrėkite kaip ten vyksta 1000 kartų skaitlingesnės patriotų eitynės. Teko būti prieš kelis metus ir nepasitaikė sutikti nė vieno policininko.

   Matyt niekada nedalyvavote tautinio jaunimo eitynėse Kaune Vasario 16 d. proga ir Vilniuje Kovo 11 d. proga? Nes, jei būtumėte dalyvavęs, tai būtumėte pastebėjęs, kad per policininkų užtvaras kartais net eitynių dalyvių nesimato. Tad nenuostabu, kad neproporcingas jėgos demonstravimas žmones erzina ir, kad jie nesupranta nuo ko juos policija saugo, arba ką nuo jų policija saugo. Būtent šį OBJEKTYVŲ nepasitenkinimą ir atspindėjo Alkas savo rašinyje. Taip, kitur jūs apie tai nepasiskaitysite. Tačiau apie kieno nors skustą galvą, lenką parkritusį ant grindinio, ar moterėlę sugebėjusią iškelti plakatą LIETUVA VISIEMS, ar Zurofo prigąsdintą žydą besibaiminantį, kad lietuviai dar nori likti lietuviasis – rasite daug prirašyta.

   O Alke, radote abi informacijas iš kart po įvykio (nes VRM paaiškino tik šiandien). Blogai?

   • Pikc:

    Pirmiausia, dalyvauju tiek Vasario 16-os, tiek Kovo 11-os eitynėse (pastarosiose – iš esmės nuo pradžių, įskaitant ir 2008 m.), tad esu “susipažinęs” su policijos apsauga. Teisybės dėlei, esu girdėjęs, kaip Sereikiškių parke prieš eitynes policijos atstovas mums aiškino, kad jie čia taip eitynes nuo provokatorių saugo ir esu matęs, kaip jie antifadugnes “pakuoja”. Taip pat esu ne kartą buvęs Latvijoje Legionierių dienos eitynėse – ten policijos pajėgos nepalyginamai įspūdingesnės. Nežinau, kaip per Lačplėsio dieną. Aš truputį ramiau žiūriu – pirma, tai ne policija inicijuoja ir pajėgas skiria – jie gauna nurodymus “iš viršaus” (pvz. nemanau, kad visi entuziastingai ėjo pederastų parado saugoti), antra, iki šiol policijos smurto prieš eitynių dalyvius neteko matyti, o kad pajėgos skiriamos, tai nieko nuostabaus – gi kokia MIP isterija pakelta apie “neonacius-radikalus”, kurie vos susituri nesmurtavę.
    Vis dėlto, aš rašiau ne apie tai – aš tik norėjau pasakyti, kad apie “akustinę patranką” viešai ištrimitavę žmonės paskubėjo – reikėjo pirmiau išsiaiškinti, o tik paskui spręsti, ar viešai skelbti savo įtarimus kaip faktą. Aš tuos žmones gerbiu ir nenorėčiau, kad jie dėl tokios “kliurkos” taptų dabar taip populiaraus “trolinimo” objektu. Ir tai NĖRA priekaištas Jūsų puslapiui – aš kalbėjau TIK apie tų pasisakymų autorius.

    • Dronas:

     Man labai nepatinka, kada pradedama svaidytis zodziais negalvojant. Tai kenkia reikalui, tai duoda priesininkam lazda i rankas, kuria mus tvatins ir juoksis. Ir visa ka mes sakysim, nuleis juokais, neva ziurekit, vel kazkas vaidenasi. Taip negalima ir jeigu zmogus nera kazkoks prasalaitsi is gatves, juo labiau pretenduoja ten kazka, kazkur vesti. Jam labai rimtai reiketu ziuret ka ir kada sako. Cia ne vaiku darzelis ir cia klaidu niekas nepamirs ir neatleis. Jas kaip akmenis kraus uznti ir paskui laidys tau i galva. Galvot reikia.

 2. Lamatas:

  Taip,policijos matėsi brutaliai daug. Tai ,manau, žemo profesinio tinkamumo požymis…..arba politinė pozicija.

 3. Dronas:

  Na taip ir maniau, garsiakalbis. Ir po visos isterikos. Dabar jau ne “baisus ginklas”, o jau policijos per daug. Man jie asmeniskai netrukde ir jokiu neigiamu emociju nekele. Gasdint jie galejo tik provokatorius, chuliganus, nusikaltelius ir tiesiog kvailius.

 4. Mintis:

  “Kas gera prisiminkime,kas bloga lai išblės:)”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė