VRM paaiškino, kad Kovo 11-osios eitynėse šarvuotos technikos ir „akustinės patrankos“ nenaudojo (11)

Akustinė priemonė „Hyperspike“  | R. Maceikianeco nuotr.

Akustinė priemonė „Hyperspike“ | R. Maceikianeco nuotr.

Kovo 11-ąją Vilniuje vykusiose Kovo 11-osios patriotinėse eitynėse „Tėvynei“ šventinės eisenos rengėjai ir dalyviai atkreipė dėmesį, kad eiseną stebėjusi ir lydėjusi sustiprinta policijos komanda, esą, į šventės dalyvius buvo nuolat nukreipusi „akustinę patranką“ – taip vadinamą ultragarsinį ginklą, galintis sužaloti žmogų.

Alkas.lt redakcija po Kovo 11-osios eitynių kreipėsi į Lietuvos vidaus reikalų ministeriją (VRM) prašydama paaiškinti – kokios priemones buvo naudojamos viešosios tvarkos užtikrinimui minėtų eitynių metu.

Kovo 15 d. buvo gautas atsakymas iš VRM Policijos departamento Komunikacijos skyriaus, kuriame buvo paneigti visi Kovo 11-osios šventės dalyvių būkštavimai.

Skelbiame visą VRM atsakymą:

Laba diena,
siunčiame Jums atsakymą į Vidaus reikalų ministerijai užduotus klausimus:

Lietuvos viešosios policijos struktūriniai padaliniai šarvuotų transporto priemonių neturi, o Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pajėgos ir priemonės (tame tarpe pastarosios turima šarvuota transporto priemonė) viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo užtikrinimui Eitynių ir kitų 2016 m. kovo 11 d. Vilniaus mieste vykusių renginių, skirtų Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – paminėti, metu pasitelkti nebuvo.

Taip pat nebuvo pasitelktos Viešojo saugumo tarnybos, Lietuvos kariuomenės pajėgos (t. y. „kareiviai“) ir priemonės (t. y. šarvuoti automobiliai, šarvuočiai ir pan.). Eitynių dalyvių kolonos priekyje ir gale judėjo Vilniaus apskr. VPK policijos transporto priemonės (mikroautobusai), iš kurių dalis turėjo automobilio stiklų apsaugas (groteles), tačiau šios policijos transporto priemonės neturi nieko bendro su šarvuotomis transporto priemonėmis. Be to, minėtose policijos transporto priemonėse važiavo paskirti Vilniaus apskr. VPK pareigūnai, o ne „kareiviai“.

Dėl „akustinės patrankos“ naudojimo informuojame, kad Vilniaus apskr. VPK turi akustinę priemonę „Hyperspike“, kuri policijos naudojama kaip didelio galingumo garsiakalbis (t. y. techninė priemonė). Aptariamosios techninės priemonės pagalba policija gali įspėti renginio (didelio žmonių sambūrio) dalyvius dėl galimų neteisėtų veiksmų, nurodyti judėti tam tikra kryptimi, įspėti apie galimas grėsmes, paskelbti žmonių evakavimą ir pan. Ši priemonė naudojama eilę metų įvairių renginių metu.

2016 m. kovo 11 d. Vilniaus mieste vykusių patriotinių jėgų organizuotų eitynių „Tėvynei“ metu policijos automobilis su jame sumontuota akustinė priemonė „Hyperspike“ važiavo Eitynių dalyvių kolonos priekyje, o pati priemonė buvo atsukta į priekį, siekiant, esant būtinumui, įspėti asmenis, galinčius savo veiksmais sutrukdyti normaliam Eitynių dalyvių kolonos judėjimui, t. y. aptariama akustinė priemonė į Eitynių dalyvių koloną atsukta (nukreipta) nebuvo.

policija-eitynese-alkas-sartanavicius

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė