Gimsta filmas apie 1992-ųjų Lietuvą (0)

Režisierė Eglė  Vertelytė | asmeninė nuotr.

Režisierė Eglė Vertelytė | asmeninė nuotr.

Šiandien, kovo 15 d., prasidėjo naujo lietuviško ilgametražio vaidybinio filmo „Stebuklas“ filmavimo darbai. Scenarijaus autorė ir režisierė Eglė Vertelytė, kartu su prodiuseriu Luku Trimoniu subūrė tarptautinę kino komandą, kuri šiuo metu filmavimo darbus pradeda Lietuvoje, o vėliau kelsis į Bulgariją.

Tragikomiška kino drama žiūrovus perkels į netolimą Lietuvos praeitį – veiksmas vyks nedideliame miestelyje 1992 metais. Lietuva skendi ekonominėje krizėje. Irena, vietinės kiaulių fermos vedėja, nesėkmingai bando išlaikyti kiaulių fermą ir savo darbininkus. Tačiau situacija pasikeičia, kai vieną dieną į kaimą atvažiuoja žavus amerikietis…

Irenos vaidmenį atliks aktorė Eglė Mikulionytė, o amerikiečio Bernardo – JAV lietuvis, Holivudo aktorius Vyto Ruginis. Filme vaidins lenkų kino žvaigždė Danielius Olbrychskis bei Lietuvos kino ir teatro aktorius Andrius Bialobžeskis.

Idėja vystyta aštuonerius metus

E. Vertelytė „Stebuklo“ idėją pradėjo įgyvendinti dar 2008-aisiais.

„Nuostabus jausmas, kai idėja po truputį pradeda įgauti kūną ir prie jos prisideda tiek šaunių ir profesionalių žmonių, – sakė režisierė. – Kol filmas kuriamas, jo forma niekad nebūna vientisa – ji nuolat keičiasi, žmonės, kurie prisijungia prie komandos vis atneša kažką naują“.

Režisierė E. Vertelytė baigė istorijos studijas Vilniaus universitete. Vėliau pasuko į kiną – baigė Europos kino koledžą Danijoje bei scenarijaus rašymo magistrantūros studijas vienoje geriausių Europos kino mokyklų – Nacionalinėje kino ir televizijos mokykloje Londone.

Režisierė išgarsėjo tarptautinio pripažinimo sulaukusiu dokumentiniu filmu „UB Lama“, kurį sukūrė savanoriaudama Mongolijoje. Grįžusi į Lietuvą dirbo prie įvairių kino ir televizijos projektų, kartu su prodiuseriu L. Trimoniu įkūrė kino gamybos kompaniją „In Script“.

Trijų šalių bendra gamyba

„Stebuklas“ – tai pirmasis bendras Lietuvos („In Script“) ir Bulgarijos („Geopoly“) kino projektas, bendradarbiaujant su Lenkija („Orka“).

Filmo prodiuseris L.Trimonis džiaugiasi, kad filmas turi puikų scenarijų ir jo perkėlimui į ekraną pavyko suburti  stiprią tarptautinę kūrybinę ir gamybinę filmo grupę.

„Šiandien – ypatinga diena, tačiau mano darbe ji yra tik kelio vidurys. Iki filmo pasirodymo dar liko daugiau nei metai, per juos dar laukia daug iššūkių, – sakė prodiuseris. – Artimiausias jų –  projektu sudominti Lietuvos įmones, kurios gali pasinaudoti mokestine lengvata“.

Filmo premjera numatoma 2017 metais.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė