Seime atidaroma paroda „Sugrįžimas į Tėvynę“, skirta Mykolui Kleopui Oginskiui atminti (0)

M. K. Oginskis. Fabre, Frankas-Xavier, 19 a. pav.

M. K. Oginskis. Fabre, Frankas-Xavier, 19 a. pav.

Kovo 16 d., trečiadienį, 13 val. Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) bus pristatyta Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus rengiama tarptautinė paroda, skirta Mykolui Kleopui Oginskiui atminti,  „Sugrįžimas į Tėvynę“. Parodą atvers Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas.

Parodos rengėjų teigimu, „istorinė epocha, kurioje gyveno Mykolas Kle­o­pas Ogins­kis, suformavusi jį kaip asmenybę ir kaip menininką, seniai liko praeityje, bet mes ir šiandien gyvai jaučiame jo kūrybinį palikimą. M. K. Oginskio kūrinio „Atsisveikinimas su Tėvyne“ perfrazavimas į „Sugrįžimas į Tėvynę“, puiki proga prisiminti šios iškilios asmenybės nuopelnus Lietuvos ir Europos istorijai“.

Parodoje eksponuojami Lietuvos, Lenkijos bei Baltarusijos menininkų darbai. Dailininkai sukūrė įdomų vizualinį pasakojimą apie žymiojo didiko gyvenimą ir jo paveldą šiandien, pakvietė susimąstyti apie bendrą istorinę atmintį ir kultūrą vienijančią figūrą. Projekto dalyvių, kuriuos įkvėpė polonezo melodija, paveikslus sieja panašios idėjos, motyvai ir įvaizdžiai.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė