Per teroristinį išpuolį Turkijoje žuvo 34 žmonės (video) (0)

teroro-ispuolis-ankaroje-2016-03-13-youtube-nuotr

youtube.com nuotr.

Kovo 13 d. Turkijoje centrinėje Ankaros Kizilajaus aikštėje teroristams sausprogdinus  automobilį žuvo mažiausiai 34 žmonės, o dar 125 buvo sužeisti.

Tai antras didelis išpuolis Turkijos sostinės centre per mažiau nei mėnesį. Vasario 17 d. susprogdinus automobilį šalia karius vežusių autobusų buvo nužudyti 29 žmonės. Tuo kart atsakomybę dėl išpuolio prisiėmė viena iš uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) frakcijų „Kurdistano laisvės sakalai“ (TAK), pareiškusi, kad taip atkeršijo už Turkijos kariuomenės operacijas šalies pietryčiuose.

Turkijos Vidaus reikalų ministras Efkanas Ala (Efkan Ala) po vakarykščio teroro akto sakė, kad šis išpuolis neatgrasys Turkijos nuo kovos su terorizmu. Po šio teroro akto Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu (Achmet Davotglu) sušaukė nepaprastąjį saugumo vadovų posėdį.

Sekmadieninis išpuolis buvo įvykdytas Turkijai labai atsakingu metu. Šiuo metu Turkija bando įtikinti Europos Sąjungą (ES) paspartinti jos stojimo į Bendriją vyksmą mainais į pagalbą sprendžiant ES opią migrantų krizę.


Kovo 14 d. dėl teroro išpuolio Ankaroje užuojautą Turkijai pareiškė Lietuvos Respublikos vadovai: Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Griežtai smerkdama šį brutalų nusikaltimą Prezidentė D. Grybauskaitė pabrėžė, kad pasikartojantys teroristiniai išpuoliai, niekaip nepateisinamas ir aukų nesirenkantis smurtas yra didžiulis išbandymas, tenkantis Turkijai. Prezidentė visos Lietuvos žmonių vardu palinkėjo stiprybės aukų šeimoms, artimiesiems bei susitelkimo ir vienybės visai Turkijos tautai.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė