Tautinis jaunimas Kovo 11-ąją Tautą ir Tėvynę vėl pagerbė eitynėmis (nuotraukos, video) (56)

Kovo 11-osios eitynės | Alkas.lt, A. Sartanavičiasu nuotr.

Kovo 11-osios eitynės | Alkas.lt, A. Sartanavičiasu nuotr.

Kovo 11 d., Vilniuje, kaip ir kasmet, Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) surengs jau tradicija tapusias Kovo 11-osios patriotines eitynes „Tėvynei“.

Eitynių dalyviai nuo Katedros aikštės žygiavo Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės prie Lietuvos Respublikos Seimo. Skambėjo tradicinis šūkis skambės šūkis „Lietuva – lietuviams, lietuviai – Lietuvai!“.

Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo įvyko nedidelis mitingas, buvo sakomos šventinės kalbos, giedamas Tautos himnas. Sveikinimo kalbas tarė Lietuvių tautininkų sąjungos (LTS) pirmininkas dr. Audrius Rudys, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) LTS vicepirmininkas Julius Panka. Šventės dalyvius įkvėptais žodžiais sveikino tautininkų atstovai iš  Latvijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos.

Šventės dalyvius sveikindamas Latvijos Seimo narys Nacionalinio susivienijimo „Nacionālā apvienība“ bendrapirmininkis Raivis Dzintars sakė:

„Brangūs broliai ir sesės! Jūs šį vakarą esate susirinkę su švytėjimu akyse ir pasididžiavimu širdyse, nes aiškiai žinote, kad nėra svarbesnės akimirkos Jūsų istorijoje už tą, kada vėl pradėjo plakti mylimos Lietuvos laisva širdis. Po užsitęsusios ir kruvinos okupacijos atsibusti gali tik tas, kuris iš tiesų niekada ir nemiegojo. Mus sukaustė pančiais fiziškai, bet niekas niekada nesukurs tokių grandinių, tokių pančių, kuriais pavyktų  surakinti lietuvių, latvių ir estų laisvės dvasią. Mes esam šeimininkai savo žemėje. Mes šiandien sakome tą patį, ką kartu su atkakliu įsitikinimu mums pasakojo mūsų tėvai – mes norime savo valstybės – norime jos visiems laikams ir amžinai savos.
600
Latvijos tautinės konservatyviosios partijos Nacionalinis susivienijimas vardu noriu pasveikinti visus su Lietuvos nepriklausomybės diena. Jūsų šventės yra mūsų šventės. Jūsų laisvė yra mūsų laisvė. Mes buvome ir būsim broliai ir sesės vieni kitiems ir laisvei“.

Po eitynių klube „Metro“ įvyko Kovo 11-ajai skirtas šventinis roko koncertas.

Įvairiais vertinimais šių metų eitynėse dalyvavo virš 1,5 tūkstančio žmonių. Vilniaus miesto savivaldybė buvo išdavusi leidimą žygiuoti 10-čiai tūkstančių žmonių.

Policininkai  Kovo 11-osios šventės dalyviams buvo paruošę akustinę patranką | R. Maceikianeco nuotr.

Policininkai Kovo 11-osios šventės dalyviams buvo paruošę akustinę patranką | R. Maceikianeco nuotr.

 

Į Kovo 11-osios šventės dalyvius policija buvo nutaikiusi akustinę patranką?

Šventinės eisenos rengėjai ir dalyviai atkreipė dėmesį, kad eiseną stebėjusi ir lydėjusi sustiprinta policijos komanda į šventės dalyvius buvo nuolat nukreipusi „akustinę patranką“ – taip vadinamas ultragarsinis ginklas, galintis sužaloti žmogų. Ši patranka Lietuvoje dar neišbandyta, nors portalo Tiesos.lt duomenimis policijos jau buvo pasitelkta ir 2013 m. Vasario 16-osios dienos eitynėse Kaune. Teigiama, kad nuo šio ginklo skleidžiamų impulsų žmogus gali nevalingai apsišlapinti netgi nustačius ją silpniausiu režimu. Kas tai per daiktas galima susidaryti įspūdį iš šio vaizdo įrašo:

Pasak eitynėse dalyvausio iternetinio portalo Pogon.lt redaktoriaus ir žinomo visuomenės veikėjo Ryšardo Maceikianeco, prieš trys metus, kuomet dar buvo varžomas patriotinių jausmų demonstravimas, tai nelegaliai eisenai prižiūrėti buvo pasitelkta kokius trys kart mažiau policijos nei šiemet. Po šventinių eitynių socialinio tinklo Facebook.com paskyroje jis atkreipė dėmesį į tai, kad šiemet, kuomet eitynes leista rengti oficialiai, buvo atgabenta 12, daugiausia šarvuotų, automobilių, pilnai prikimštų kareiviais ir „dar pasitelkta mašina, kuri ultragarsu guldo tokias demonstracijas, o žmonės tampa invalidais“.

„Kokia gali būti laisva demonstracija ginkluotu mašinų ir kareivių apsuptyje? Ką tai turi bendro su demokratija? Įdomu, tokia jėgos demonstravimą prieš beginklius, taikius piliečius sugalvojo pats Skvernelis ar pasitarė su D. Grybauskaitė?“ – stebėjosi R. Maceikianecas.

Vienas iš šventinių eitynių rengėju LTJS ir LTS vicepirmininkas J. Panka socialiniame tinkle Facebook.com taip pakomentavo šį įvykį:

„Eitynėse dalyvavau aš su 4 metukų sūnumi, dalį maršruto ėjo mano žmona,kuri nešėsi 1,5 metų dar kalbėti nemokantį mūsų jaunėlį. Eitynėse matėsi daug žmonių su panašaus amžiaus vaikais, keletas vežimėlių. Taip pat buvo daug garbaus, gerokai virš 80 metų amžiaus senolių. O mūsų „angelai sargai“ važiavo priekyje į tą visą džiaugsmingai nusiteikusią, su daug vėliavų ir šypsenų minią nukreipę akustinę patranką, kuri sukelia „tik“ šiek tiek didesnį garsą nei reaktyvinis naikintuvo variklis ir daliai žmonių negrįžtamai sužaloja klausą.

Gerbiamas ministre Sauliau Skverneli, kaip manote, ką ši patranka padarytų mano mažojo, pusantrų metukų Augustėlio ausytėms? O kas atsakytų, neduok Dieve, už beprotiško garso neatlaikiusių garbaus amžiaus senolių mirtis? Man jau net nesinori galvoti ką savyje slėpė šios šarvuotos krovininės mašinos… gal kastuvėlius kapoti žmonėms? O gal ašarinių dujų balionus? O gal automatus su guminėmis kulkomis?

Galėčiau suprasti, jei tai būtų protesto mitingas, bet juk tai taikios eitynės… Beje, Šiaurės Korėjos lygio mūsų policija tokių priemonių netaikė keletą valandų prieš tai vykusioms valdiškoms eitynėms.

Skirtumas tarp tų dviejų eitynių yra tik VIENAS – policija specialias priemones ruošė TIK toms eitynėms, kurias organizuoja pilietinės, visuomeninės organizacijos…

Ačiū Prezidentei, ačiū ministrui Skverneliui, ačiū komisarui Parnavui, kad šį kartą mus tik gąsdinote, bet ne žalojote…“

Alkas.lt redakcija po ilgojo šventinio savaitgalio tikisi sulaukti ir pačių tvarkos saugotojų komentarų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė