Prieš ketvirtį amžiaus nepriklausomybę atkūrusiai Lietuvai – sveikinimai iš viso pasaulio (nuotraukos) (0)

Kupiškio rajono Šimonių pagrindinė mokyklos nuotr.

Kupiškio rajono Šimonių pagrindinė mokyklos nuotr.

„Lietuva, būk graži, protinga, mylima, dainuojanti, rūpestinga, daininga…“

„Mylėkime savo šalį ir stiprinkime ją savo prasmingais darbais…

„Lai neišblėsta aistra laisvei…“

„Linkime, kad Lietuva augtų, žaliuotų ir spalvomis mirgėtų…“

Linkėjimų ir sveikinimų, panašių į šiuos, 26-asias Nepriklausomybės atkūrimo metines švenčianti Lietuva sulaukė iš Danijos, JAV, Suomijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos – daugiau nei 20 pasaulio šalių. Juos siunčia Lietuvos ir užsienio šalių jaunimas, moksleivių, kolegų ar draugų komandos.

Nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. internetinėje erdvėje jaunimo grupės Lietuvoje ir užsienio šalyse kalbėjosi apie tai, kas jiems primena Lietuvą, ką lietuviško rankinėje nešiojasi, Nepriklausomybės reikšmę, išvykti svetur ir sugrįžti į tėvynę skatinančias priežastis. Taip pat kartu sveikino 1990-aisiais Nepriklausomybę atkūrusią Lietuvą ir siuntė šilčiausius linkėjimus, įveikusius tūkstančius kilometrų iš širdies į širdį.

„Didelė dalis iš Lietuvos išvykusių tautiečių svarbias mūsų šaliai datas, tarp jų ir Kovo 11-ąją, mini kartu su Lietuva – nesvarbu, ar išvyko prieš mėnesį, ar prieš dešimtmečius, planuoja grįžti į tėvynę ar savo ateitį sieja su kita šalimi. Po pasaulį išsibarstę tautiečiai šią dieną ypač stipriai jaučiasi esą lietuviai – vieningi ir solidarūs, dėkingi ir pasiilgę, –pasakoja Audrius Laurutis, „Lietuva kviečia“ organizujančio Lietuvos vaikų ir jaunimo centro atstovas.

Antrus metus rengiama pilietinė akcija „Lietuva kviečia“ ragina visame pasaulyje gyvenančius tautiečius Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą paminėti kartu. Akcijos dalyviai – įmonių komandos, šalies mokyklų moksleivių klasės, jaunuolių grupės bei visi norintieji – kartu su išvykusiais iš Lietuvos draugais Skype konferencijose kurė bendrus sveikinimus, foto koliažus Lietuvai, 1990 m. atkūrusiai nepriklausomybę.

Į „Lietuva kviečia 2016“ aktyviai įsitraukė rep’o muzikos atstovai – Edenas Pocius ir grupė Grgstan sukūrė dainą.

Kovo 810 d. finalinių „Lietuva kviečia“ renginių metu, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilniuje) vyko:

  • Sveikinimų peržiūra ir virtualūs pokalbiai su jų dalyviais, susitikimai su Suomijos, Danijos, Norvegijos lietuvių jaunimo sąjungų, kitų užsienio lietuvių bendruomenių nariais.
  • Kartu su Jono Meko fondu LVJC įkurtoje mobilioje kino galerijoje rodomi J. Meko filmuoti kino kadrai apie tai, kaip 1990 m. pasaulio žiniasklaida reagavo į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą.

Pilietinę akciją „Lietuva kviečia“ rengia Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

Akciją palaiko „Mozilla“ atstovybė Lietuvoje, Švietimo ir mokslo ministerija, neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė