Atnaujintas Rytų Prūsijos muziejus kviečia į fotografijų parodą vilko vaikų tema (1)

knyga_lrkm.lt

lrkm.lt nuotr.

Šių metų kovo 11 d. Liuneburge (Vokietija) po kelerių metų pertraukos duris vėl atvers Rytų Prūsijos muziejus, tą vakarą kviesiantis į fotografės Klaudijos Heinerman parodą „Wolfskinder“ (Vilko vaikai).

Rytų Prūsijos muziejus Liuneburge yra gerai žinomas tiems, kurie domisi Vokietijos ir kaimyninių šalių istorija. Šio muziejaus programoje – parodos, skaitymai, diskusijos istorinėmis temomis. Ne vienas muziejaus renginys buvo skirtas ir Vokietijos ir Lietuvos istorijos analams. Švenčiant Kristijono Donelaičio jubiliejinius metus čia buvo surengtas vakaras, kurio metu buvo pristatoma mūsų dainiaus kūrybą, praeitais metais muziejuje pristatytas A. Baryso filmas „Tarp keliaujančių kopų“, skirtas Nidos menininkų kolonijos istorijai.

Kovo 11 d. po kelių metų pertraukos muziejus vėl atvers duris savo lankytojams. Pirmoji paroda, kuri po pertraukos bus eksponuojama jo erdvėse, skirta vadinamųjų vilko vaikų tematikai. Olandijoje gyvenanti vokiečių fotografė Claudia Heinermann savo nuotraukose pasakoja apie sudėtingus po karo Lietuvoje prieglobsčio ieškojusių vilko vaikų likimus. Kai 1944–1945 m. sovietų armija užėmė buvusias Rytų Prūsijos teritorijas, tūkstančiai vaikų, likusių be tėvų, kentėdami badą ir sovietų persekiojimus bėgo į Lietuvą, tikėdamiesi čia surasti maisto ir darbo.

Ne vienas jų buvo priglaustas lietuvių valstiečių šeimose, suteikiant vaikui lietuvišką tapatybę liudijantį dokumentą, nes vokiška kilmė kėlė grėsmę ne tik vaikui, bet ir jį priglaudusiai šeimai. Dalis vilko vaikų pamiršo savo vokiškąją kilmę ir vokiečių kalbą ir tik po 1990-jų vėl atrado savo išdraskytas šeimas ar gimines Vokietijoje.

Šios istorijos ir pasakojamos Klaudijos Heinerman fotografijose. Projekto pradžioje buvo jos ir žurnalistės Sonios Vinterberg (Sonya Winterberg) projektas „Oral History“, kurio metu jos keletą kartų lankėsi Lietuvoje ir susitiko su mūsų šalyje gyvenančiais vilko vaikais, kalbėjosi apie jų vaikystės patirtis, slapstymąsi ir gyvenimą už geležinės uždangos priverstinai pamiršus savo šaknis, ilgintis šeimos ir giminių.

Kaip teigia fotografė: „Kai 2011 metų pavasarį sužinojau apie vilko vaikus, buvau giliai sujaudinta ir nustebusi, kad iki šiol apie tai nieko nebuvau girdėjusi. Nuo to laiko vilko vaikų likimų pamiršti nebegalėjau.“

Parodos atidaryme dalyvaus LR ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis bei vilko vaiko likimą išgyvenusi Alfreda Kažukauskienė.

Keliaujančią parodą, „Vilko vaikai“ Liuneburgo Rytų Prūsijos muziejuje aplankyti galima iki gegužės 26 d. adresu: Heiligengeisttstr. 38, 213354 Liuneburgas.

Daugiau informacijos rasite čia.

Renginio partneriai: LR kultūros atašė Vokietijoje, Lietuvos kultūros institutas.

Dalyvės kelionę remia LR kultūros ministerija.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė