Kovo 11-ąją Šiauliuose nusidrieks 200 metrų ilgio trispalvė (0)

Vaikai | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Vaikai | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Kovo 11d. 10.30 val. Šiauliuose miesto gyventojai ir kariai 200 metrų ilgio trispalvę neš nuo Salduvės piliakalnio iki Prisikėlimo aikštės – taip paminėdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11-ąją, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Trispalvės nešimo žygis „Ir šviesa, ir tiesa mūs žingsnius telydi“ Šiauliuose tapo jau tradicija. Jį organizuoja Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6–osios rinktinės kariai savanoriai.

Žygio metu Šiauliuose gros Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas. Šia akcija siekiama vienyti miestiečius, skatinti istorinės atminties puoselėjimą ir originaliai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Pirmą kartą 200 metrų ilgio trispalvė buvo išskleista Sausio 13-osios 20-mečio minėjimo proga 2011 m. Vilniuje. Gedimino prospektu tuomet ją nešė kariai savanoriai ir praeiviai.

Idėjos autorius, buvęs Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės štabo viršininkas majoras Linas Idzelis.

200 metrų ilgio Lietuvos valstybinę vėliavą akcijos organizatoriams skolina menininkas Erikas Druskinas.

„Tokia vėliava ir pasiūta tam, kad su ja būtų keliaujama, kad trispalvė vienytų ne tik Lietuvoje gyvenančius žmonės, bet ir sietų mus su kitų šalių draugais“, – sakė E. Druskinas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė