Švietimo ir mokslo ministrė pasveikino 2015 m. kūrybiškiausios knygos autorių (0)

premijos iteikimas A.Andriuskeviciui_smm.lt

Premijos įteikimas A. Andriuškevičiui | smm.lt nuotr.

Kovo 8 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos institute (LLTI) įteikta šio instituto premija už kūrybiškiausią 2015 metais išleistą knygą. Ja išrinkta dailėtyrininko, poeto Alfonso Andriuškevičiaus eilėraščių knyga „Beveik visi eilėraščiai“.

Premiją laimėtojui įteikusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pažymėjo, kad tradicija tapusi LLTI iniciatyva – jau keturioliktą kartą teikiama premija už kūrybiškiausią  knygą – itin reikšminga šalies kultūrai ir literatūrai. „Ji leidžia laikyti ranką ant gyvo kūrybos pulso, atkreipti skaitytojų dėmesį į naujausią lietuvių literatūrą, padėti atsirinkti, ką skaityti, – kalbėjo ministrė. – Man pačiai labai patinka poezija, mėgstu ją skaityti sau ir artimiesiems, todėl įteikti šią premiją – man didelė garbė. Linkiu, kad skaitytojai jūsų kūryboje visuomet surastų ieškomus atsakymus – tai, kas jiems svarbiausia tą akimirką.“

LLTI literatūrologai kasmet išrenka kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką, iš kurio vėliau renkamas premijos laureatas. Jis paskelbiamas Vilniaus knygų mugėje, o premija įteikiama institute minint Kovo 11-ąją.

Keturioliktasis premijos laimėtojas Alfonsas Andriuškevičius – poetas, eseistas, dailėtyrininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2007). Jo knyga „Beveik visi eilėraščiai“ – tai viso gyvenimo poetinės kūrybos rinktinė, kurioje skelbiami ir nauji, neįėję į rinkinius, eilėraščiai.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė