Europos Parlamentas ragina pasirūpinti prieglobsčio prašančių moterų saugumu (0)

medium.com nuotr.

medium.com nuotr.

Europos Sąjungos (ES) migracijos ir prieglobsčio politikos reforma turi geriau apsaugoti pabėgėlio statuso laukiančius moteris ir vaikus. Tai sakoma antradienį, kovo 8 dieną, Europos Parlamento (EP) priimtoje rezoliucijoje, už kurią balsavo 388 nariai. Teisa, tam nepritarė didelis skaičius parlamento narių: balsavo prieš 150, o susilaikė 159.

Europoje sparčiai daugėja prieglobsčio prašančių moterų ir vaikų. Jungtinių Tautų duomenimis, pernai moterys ir vaikai sudarė tik 38 proc., o šių metų sausį – jau 55 proc. prašančiųjų prieglobsčio Graikijoje. Moterys ir mergaitės, bėgančios nuo konfliktų ir karo, dažnai kenčia nuo smurto ir diskriminavimo – ir savo kilmės šalyse, ir kelionėje, ir jau pasiekusios Europą, rašoma pranešime.

EP ragina sukurti saugius teisėtus kelius atvykti į ES moterims ir mergaitėms, bėgančioms nuo konfliktų ir persekiojimo. Smurtas ir diskriminacija dėl lyties, įskaitant išžaginimą, seksualinį smurtą, lytinių organų žalojimą, smurtą šeimoje ar priverstinę santuoką, turi būti pripažinti tinkamu pagrindu prašyti prieglobsčio ES, pažymima rezoliucijoje.

ES valstybės raginamos vengti sulaikyti vaikus, nėščiąsias ir žindančias moteris, nelaikyti jų nelaisvėje ilgiau negu būtina, taip pat suteikti psichologinę pagalbą prievartavimo, kitokio seksualinio smurto ir prekybos žmonėmis aukoms.

Tiesa, ne visi sutinka su dabartine ES politika ir skelbiama statistika. Oponentai kėlė klausimą, kaip bus užtikrinta, kad prašantieji prieglobsčio tikrai yra bėgantys nuo mirties. Jie teigė, kad vėl milijonai eurų bus išleisti vėjais beprasmiam bandymui migrantus integruoti į visuomenę, jiems suteikti darbą ir pan.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė