Verbų magija (0)

Metas įnešti šiek tiek magijos į pavasario švenčių laukimą, o patys galingiausi burtai visada slypi mūsų tradicijose. Kauno marių regioninis parkas kviečia užsiimti verbų rišimo magija.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minėsime kurdami ir prisimindami lietuvišką verbų rišimo tradiciją. Amatininkė Jurgita Treinytė atskleis verbos maginę prasmę, papasakos apie jų kilmę, verbos žolynų ir ja rišamo siūlo reikšmę. Rišim kaunietišką (Arlaviškių kadagiais kvepiančią) ir vieną iš seniausių – Vilniaus volelinę verbą.

Sakoma, jei bažnyčion per Verbą nueisi be verbos, tuomet  velnias savo uodegą rankon įbruks… Taip nenutiks, jei susikursite savo „stebuklingą lazdelę“ – verbą.

Reikalingos priemonės „velniui varyti“ (jeigu turite ar norite susirišti  verbą pagal savo skonį): vilnonių ryškiaspalvių siūlų (bent 3 spalvų: raudona, žydra, žalia/salotinė, geltona); trumpa juostelė kadaginei verbai rišti, įvairių džiovintų augalų, gėlių (jei turite).

Renginio metu bus vaišinama žolelių arbata.

Renginyje, kol mokinsitės verbų rišimo paslapčių, bus pasirūpinta jauniausiais dalyviais. Jiems bus pasiūlyta ir mokoma piešti grotažo technika.

Suaugusiems dalyvio mokestis 4 eurai (į mokestį  įskaičiuotas 1 euro parko lankytojo bilietas, kurį įsigydami prisidėsite prie Arlaviškių kadagių slėnio priežiūros ir išsaugojimo). Dalyvių skaičius ribotas, prašoma užsiregistruoti iš anksto.

Verbų magijos dirbtuvės vyks Kauno marių regioninio parko Lankytojų centre (Miškininkų g.2, Vaišvydava).

Registracijos anketa.

verbuMagija2016

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė