Klaipėdoje bus pristatyta knyga apie Faustą Latėną (0)

Knygos viršelis

Knygos viršelis

Kovo 15 dieną, antradienį,  17.30 val.  įvyks klaipėdietiškas knygos „Muzika kaip teatras. Kompozitorius Faustas Latėnas“ pristatymas. Teatrologių Daivos Šabasevičienės ir Rasos Vasinauskaitės sudarytos knygos (leidėjas: R. Paknio leidykla) sutiktuvės jau įvyko Panevėžyje ir Utenoje, Vilniuje, o  kovo 15 dieną ji bus pristatyta Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Renginių salėje (Herkaus Manto g. 25).

„Teatrui rašyti labai sunku. Sunku atskleisti temą. Faustas yra chirurgas, kuris persodina širdis, švarina aortas, daro pavojingas operacijas“, – tikina režisierius Rimas Tuminas, knygoje kalbėdamas apie chuliganiškai melancholišką kompozitoriaus muziką.

„Fausto Latėno muzika trikdė, šokiravo Lietuvos kompozitorių sąjungos narius. Nenorėdami priimti jaunų kompozitorių į sąjungą, jų kūrybą jie paprastai apibūdindavo žodžiu „įdomi“, tačiau F. Latėno muzika juos vedė iš kantrybės, jie šaukė „lauk iš čia!“. Tai buvo muzika, laužanti stereotipus. Tiesiog chuliganiška muzika“ – knygos pristatymų metu yra komentavęs muzikologas Viktoras Gerulaitis.

„Muzika teatrui man visada atrodė kaip gaivinantis skersvėjis mano akademinėje kūryboje. Tarsi salelė, kurioje leistina realizuoti radikaliausias, banaliausias ir šmaikščiausias mintis, nes į teatro muziką visuomet būdavo žvelgiama atlaidžiau. Šis įgytas laisvumas ir nebijojimas ieškoti leido laisviau pažvelgti ir į akademinę savo muziką“ – 2007 metų interviu leidiniui „Lithuanian Music Link“ yra sakęs Faustas Latėnas.

Šią knygą sudaro paties kompozitoriaus pasakojimai, jo šeimos narių, bičiulių, kolegų mintys: aktoriaus ir režisieriaus Algirdo Latėno, aktorės Elžbietos Latėnaitės, režisierių Vitalijaus Mazūro, Eimunto Nekrošius, Rimo Tumino, kompozitorių Vidmanto Bartulio, Algirdo Martinaičio ar dailininko Adomo Jacovskio. Čia analizuojami spektakliai, sukurti Lietuvoje – Jaunimo, Vilniaus mažajame, „Lėlės“ ir kituose teatruose, taip pat užsienyje. Kompozitoriaus kūrybinė biografija, jo investicija į Lietuvos kultūrą ir jo muzikos poveikis pirmiausia atskleidžiami per teatrą, per jo bendradarbiavimą su režisieriais, tarp kurių tokios figūros kaip Eimuntas Nekrošius, Rimas Tuminas, Vitalijus Mazūras.

Renginyje dalyvaus kompozitorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Ministro Pirmininko patarėjas kultūrai Faustas Latėnas, muzikuos Paulius Bajorūnas (saksofonas) ir Arnoldas Jankūnas (fortepijonas). Renginį ves Aldona Jeleniauskienė ir Petras Zurlys.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė