Įtampa tarp Prezidentūros ir Vyriausybės: kas ką nori parodyti? (1)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Pastarosiomis dienomis politinėje erdvėje tvyro įtampa. Vienas po kito kyla skandailai, susiję su valdančiąja koalicija.

Praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pareiškė, jog vyriausybė patiria „akivaizdų ir tendencingą“ prezidentės D. Grybauskaitės spaudimą.

„LSDP stebina, jog pastaruoju metu jos vadovaujama vyriausybė nuolat patiria akivaizdų ir tendencingą prezidentės D. Grybauskaitės spaudimą. Todėl LSDP kyla klausimas: ar šalies vadovė taip siekia, jog dabartinė vyriausybė atsisakytų savo įgaliojimų, ir būtų formuojama kita – šiuo metu įmanoma mažumos vyriausybė?“ – rašoma penktadienį paskelbtame pareiškime.

Tuo metu pirmadienį LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“ LSDP pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius tvirtino, kad, vos pradėjus dirbti, prasidėjo ir blogos informacijos skleidimas apie šią vyriausybę netgi už Lietuvos ribų.

Kaip laidoje kalbėjo A. Butkevičius, pirmas didžiulis smūgis jam buvo, kai jis, tapęs premjeru, nuvyko į Latviją, kurios prezidentas teigė gavęs informacijos iš Lietuvos prezidentūros, kad vyriausybė esanti korumpuota. Ta pati situacija pasikartojo ir kelionės į Estiją metu.

Anot premjero, kai Lietuvos delegacija nuvyko į Vokietiją su oficialiu vizitu ir susitiko su kanclere Angela Merkel, pirmas klausimas buvo – kaip Lietuvos vyriausybei sekasi susitvarkyti su korupcija.

Politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris tinklapiui lrt.lt teigia, kad partija buvo pasidalijusį į dvi puses: vieni už švelnų toną su Prezidentūra, o kiti už tvirtą konfrontavimą.

Dabar, panašu, kad Socialdemokratų partijai trūko kantrybė ir prieš Seimo rinkimus socdemai vis dažniau nebijos eiti į viešą konfrontaciją su Prezidente.

Panašiai kalba ir ryšių su visuomene specialistas Liutauras Ulevičius. Jo teigimu, socialdemokratai „eina va bank“.

„Vilmorus“ direktorius sociologas Vladas Gaidys skaičiuoja galimus keturis variantus.

Pirmas variantas – A. Butkevičiaus ir D. Grybauskaitės reitingai dėl įnirtingų debatų kyla aukštyn. Tačiau tai, pasak V. Gaidžio, labai mažai tikėtinas rezultatas. Antras ir trečias variantai būtų tokie, kad vieno iš šių politikų reitingas kiltų , o kito – leistųsi. Tuo metu ketvirtas variantas – abiejų politikų reitingai gali kristi.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė