Trečiadienį penkiems geriausiems Lietuvos mokytojams Vyriausybėje bus įteiktos Metų mokytojo premijos (0)

Donatas Vasiliauskas | asmeninė nuotr.

Donatas Vasiliauskas | asmeninė nuotr.

Kovo 9 d. 10.30 val. Vyriausybės rūmuose Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė penkiems geriausiems 2015 m. mokytojams įteiks Metų mokytojo premijas, laureatų ženklus ir diplomus.

Metų mokytojais tapo Lina Kostiukovienė, Kauno Kazio Griniaus progimnazijos istorijos mokytoja ekspertė, Birutė Maciulevičienė, VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos chemijos mokytoja ekspertė, Vita Pimpienė, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos Dainavimo skyriaus vedėja, dainavimo mokytoja ekspertė, Stasė Riškienė, Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokyklos anglų kalbos mokytoja ekspertė, Donatas Vasiliauskas, Alytaus Putinų gimnazijos ekonomikos mokytojas.

Lina Kostiukovienė, Kauno Kazio Griniaus progimnazijos istorijos mokytoja ekspertė – bendruomenės lyderė, ugdomosios veiklos rengėja, lektorė, švietėjiškų stažuočių vadovė (mentorė), įvairių darbo grupių narė. Švietėja konsultuoja ugdymo turinio planavimo, pamokos uždavinių formulavimo, šiuolaikinės pamokos rengimo, efektyvių mokymo metodų pasirinkimo, mokinių pažangos stebėjimo bei fiksavimo, mokinių bendrųjų kompetencijų ugdymo klausimais. Lina Kostiukovienė vadovauja Kauno miesto švietimo įstaigų istorijos mokytojų metodiniam būreliui. Istorijos mokytoja nuolat veda atviras ir  nuotolines interaktyvias pamokas Kauno miesto ir šalies mokytojams, rengia edukacines programas.

Lina Kostiukovienė 2012 m. tapo Metų mokytoja Kauno mieste, 2014 m. Kauno švietėjų kvalifikacijos centro rengtame konkurse tapo Metų švietėja, Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra mokytojai įteikė apdovanojimą „Naujovių nešėja“.

Birutė Maciulevičienė, VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos chemijos mokytoja ekspertė, aktyvi visuomenininkė yra gerai žinoma miesto, šalies ir tarptautiniu mastu. Kūrybinga, energinga, atsakinga ir reikli švietėja, mylima mokinių ir jų tėvų. Neatsitiktinai 2015 m. KTU gimnazijos alumnai B. Maciulevičienei įteikė Metų mokytojo apdovanojimą, kuris tradiciškai atitenka mokinių išrinktam mokytojui. 2011 m. B. Maciulevičienė tapo Kauno miesto Metų mokytoja, 2012 m. apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.

Chemijos mokytoja yra išugdžiusi ne vieną jaunąjį talentą, jos rengti mokiniai kiekvienais metais tampa miesto, šalies laimėtojais ir atstovauja Lietuvai tarptautinėse olimpiadose, konkursuose, pavyzdžiui, 2015 m. pelnyti laimėjimai – bronzos medalis tarptautinėje chemijos olimpiadoje Azerbaidžane, aukso medalis Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje Austrijoje, trys bronzos medaliai tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Pietų Korėjoje. Jos ugdytiniai sėkmingai tęsia studijas stipriausiuose Lietuvos bei prestižiniuose Europos (Kembridžo) universitetuose.

Nuo 2009 m. vadovauja Kauno miesto chemijos metodiniam būreliui. Nuo 2008  m.  B. Maciulevičienė yra kasmetinės Kauno miesto moksleivių chemijos olimpiados rengėja bei Kauno miesto 8-ųjų klasių Chemijos konkurso „Jaunieji chemikai“ iniciatorė ir rengėja.

Mokytoja dalijasi sukaupta švietėjiška ir dalykine patirtimi su kolegomis. Švietėja yra parengusi metodinį leidinį „Chemijos užduotys 9-10 kl. gabiems mokiniams”, yra viena iš leidinių „Chemijos žinynas”, „Chemijos struktūrizuotos užduotys“, „Greitkelis į gimnaziją“ autorių.

Vita Pimpienė, Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos Dainavimo skyriaus vedėja, mokytoja ekspertė. V. Pimpienė – talentinga švietėja, išugdžiusi ne vieną respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatą. Svarbus mokytojos talento aspektas yra gebėjimas meninės kūrybos ir muzikinės veiklos pagalba integruoti tautinių mažumų vaikus.
Mokytoja su savo auklėtiniais aktyviai koncertuoja ne tik mokyklos, miesto, bet ir įvairiuose šalies koncertiniuose renginiuose, dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose, televizijos laidose. TV konkurse „Dainų dainelė“ dalyvavo 160 V. Pimpienės paruoštų kolektyvų, iš kurių 32 tapo laureatais.

Daugiau kaip dvidešimt buvusių Vitos Pimpienės mokinių tęsia muzikines studijas šalies ir užsienio aukštosiose mokyklose, kolegijose, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Mokytoja išugdė daug žymių ir gabių šalies dalininkų (O. Kolobovaitė, I. Aksionov, L. Gurina, M. Pogrebniak ir kt.).

V. Pimpienė sukūrė dainavimo skyriaus ugdymo programą, rengia kvalifikacijos kėlimo seminarus, konsultuoja mokytojus dainavimo dėstymo metodikos klausimais. Švietėja yra neįgaliųjų vaikų ir jaunimo renginio„Nepasiduok“ globėja.

Stasė Riškienė, Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokyklos anglų kalbos mokytoja ekspertė – iniciatyvi, kūrybiška, atsakinga ir novatoriška mokytoja. 2011–2012 m. mokytoja parengė ir įgyvendino tarptautinį Europos Komisijos programos „Comenius“ klasių mainų projektą „Pašėlę, bet saugūs internete“. 2013 m. mokytojos ruošta klasė laimėjo respublikinį „Euroscola“ konkursą ir buvo apdovanota kelione į Europos Parlamentą. Į tarptautinę veiklą mokytoja stengiasi įtraukti ir savo kolegas. 2014 m. mokytoja S. Riškienė parengė, laimėjo ir pradėjo įgyvendinti tarptautinį EK programos „Erasmus+“ projektą „Mokytojų mobilumas mobiliojo mokymo sistemos tobulinimui“. Taip pat mokytoja kasmet vykdo Europos Komisijos mokyklinio bendradarbiavimo programos „eTwinning“ projektus, o nuo 2011 m. yra šios programos ambasadorė Lietuvoje.

Mokytoja gerai žinoma Lietuvos švietimo bendruomenei kaip mobiliųjų įrenginių diegimo ugdymo procese ekspertė. 2013–2014 m. S. Riškienė atstovavo Lietuvai ir dalyvavo Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinio direktorato užsakytame Europos IKT poveikio švietimui bei švietimo strategijų formavimui projekte „NMC Horizon Report: 2014 European Schools Edition” kaip viena iš 24 eksperčių. Nuo 2013 m. mokytoja nuolat konsultuoja Lietuvos mokyklų bendruomenes ir įvairių dalykų mokytojus apie mobiliųjų įrenginių taikymo ugdymo procese principus, metodus bei naujoves. Taikomomis naujovėmis mokytoja dalijasi tinklaraštyje. 2014 m. S. Riškienė buvo išrinkta Šiaulių rajono Metų mokytoja.

Donatas Vasiliauskas, Alytaus Putinų gimnazijos ekonomikos mokytojas. Jo pastangomis gimnazijoje įkurta pirmoji mokomoji moksleivių bendruomenė (MMB). 2013 m. Belgijoje vykusioje Europos moksleivių mokomųjų bendrovių mugėje jo vadovaujama MMB iškovojo 3 vietą geriausio produkto kategorijoje. Donatas Vasiliauskas surado stiprius socialinius partnerius („Lietuvos Junior Achievement“, DNB bankas, Alytaus kolegija, Alytaus krašto verslininkų asociacija ir kt.) ir gimnazijoje įkūrė Socialinio verslumo mokyklą, tai – neformalaus ugdymo mokykla, kurioje mokiniai ugdosi verslumo gebėjimus per praktinę veiklą. Per 3 darbo gimnazijoje metus mokytojas su moksleiviais įkūrė 15 mokomųjų moksleivių bendrovių. D. Vasiliauskas rengia vasaros verslumo stovyklas Alytaus miesto ir rajono moksleiviams.

Mokytojas mokymo procese aktyviai naudoja modernius mokymo metodus ir šiuolaikines technologijas. Jis įkūrė interneto svetainę, kurioje daug  informacijos apie  ugdymo procesą, moksleivių pasiekimus. Švietėjas pirmas Lietuvoje sukūrė ir įgyvendino trumpų ir patraukliai pateiktų vaizdo pamokų idėją, sulaukusią gerų ne tik moksleivių, bet ir visos Lietuvos ekonomikos mokytojų, studentų atsiliepimų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė