Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga – gyva lietuviška muzika (video) (0)

Kovo 9 d. (trečiadienį) Vilniaus Kirtimų kultūros centras organizuoja renginį, kuriame klausytojai kviečiami pasinerti į etninės bei elektroninės muzikos garsų sintezę. Koncerto metu ant scenos pasirodys gyvos muzikos grupė „Miglaukas“ bei elektroninės muzikos kūrėjas „Vėjopatis“. Renginys skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.Artėjant šiai progai grupė „Miglaukas“ pristato kūrinio „Taidu taida“ įrašą:

„Miglaukas“ – tai keturių muzikantų kolektyvas, archajinius lietuvių liaudies dainų motyvus apipinantis pasaulio muzikos garsais. Jų muzika – mistiška ir užburianti, į viena suliejanti tradicinį lietuvių, egzotiškų kraštų ir šiuolaikinį skambesį. Nemažai pasaulio išmaišę muzikantai susikrovė ne tik turtingą kitų tautų muzikos tradicijų bagažą, tačiau ir europiečio ausiai menkai pažįstamų instrumentų kolekciją: Ugniaus Raugalo rankose skamba afrikietiškas bosas gimbri, indiškų motyvų įneša Adomo Šimkūno bansuri fleitos bei Ryčio Girsko styginiai sitara, sarodas. Lietuvių folklorą grupėje atstovauja Dorotė Zdanavičiūtė, kurios lūpose atgimsta archajiški tekstai, o sodrus balsas plaukia per iš protėvių laikų atkeliavusiasvokalines harmonijas.

Naujai įrašytas grupės kūrinys „Taidu taida“ pasakoja apie sesę, laukiančią iš medžioklės grįžtančio brolio. Medžioklę galime suvokti kaip metaforą – brolis išjojo į karą žadėdamas: „Aš tau parvešiu žalių šiubelį, margų skarelį, aukso žiedelį“, tačiau seseriai dovanų nereikia, jai svarbiausia, kad brolis grįžtų gyvas. Įdomu tai, kad šio Miglauko kūrinio ištakos yra lietuvių liaudies trejinė sutartinė „Išjaja jaja bralis medziate“, tačiau vokalistės atliekama kaip daina. Kūrinio įrašą nemokamai galima parsisiųsti grupės „Soundcloud“ profilyje.

Kitas kovo 9 d. koncerte pasirodysiantis muzikinis projektas – „Vėjopatis“, senovės baltų jūrų dievo vardu pasivadinęs kūrėjas Nikolajus Polujanovas. Vilnietis elektroninės muzikos kūrėjas lietuvių etninės vokalinės muzikos garsus atgaivina juos įliedamas į dub-techno stiliaus kūrinius. Muzikantas teigia įkvėpimą randąs tiek gamtoje, tiek mieste, tad būtent tai ir galima išgirsti jo darbuose – tai elektroninis miesto skambesys ir iš gamtos atėjęs senovės lietuvių muzikinis palikimas.

„Vėjopatis“ teigia, jog lietuvišką folklorą renkasi dėl jame slypinčio istorinio patirties bagažo, kuris ir atsispindi tekstuose bei natų skambėjime. „Manau, kad turime gražų folklorinį turtą. Būtent jo interpretavimas ir tam tikrų segmentų naudojimas suteikia muzikai paslaptingo žavesio. Visada svarbu žinoti, ką mes turime, kad suprastumėme, kokie turtingi esame“, –  sako atlikėjas.

Nors gana skirtinga, tačiau lietuviškos etnografijos motyvų susieta „Miglauko“ ir „Vėjopačio“ muzika klausytojui leis panirti į garsinę meditaciją bei pažinti modernias ir kartais netikėtas tautos kultūrinio palikimo interpretacijas. Renginys kovo 9 dieną vyks Kirtimų Kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius). Nuo 19:30 ten bus galima susipažinti su islandų menininko Erró (Guðmundur Guðmundsson) darbais, o koncerto pradžia 20:30.

Renginio prieigą galite rasti ČIA.

Grupės „Miglaukas“ facebook paskyrą galite rasti ČIA.

Muzikanto „Vėjopatis“ facebook paskyrą galite rasti ČIA.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė