Minint Lietuvos Prezidento K.Griniaus metus, rengiama respublikinė mokslinė-praktinė konferencija (dienotvarkė) (0)

Kazys Grinius | Wikipedia.org nuotr.

Kazys Grinius | Wikipedia.org nuotr.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutas kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (Norvegijos finansinio mechanizmo programa), Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybe Lietuvoje ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru kovo 31 d. (Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas, M. K. Čiurlionio g. 21) organizuoja respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Vaikų sveikatą stiprinanti aplinka. Kurkime ją drauge“. Ji skirta pasidalyti naujausiomis žiniomis ir aptarti pagrindinius mūsų laikų aplinkos ir sveikatos iššūkius, suvienyti visuomenės sveikatos specialistų pajėgas priimant palankius vaikų sveikatai sprendimus.

„Sveiki vaikai yra ne vien tėvų, bet ir visos tautos turtas“, – dar 1912 metais kalbėjo pirmasis Lietuvos Prezidentas, kurio atminimui skirti šie metai. Šiandien vaikai visame pasaulyje susiduria su įvairiausiais aplinkos pavojais, mums gerai pažįstamais ir naujais, kurie prieš kelis dešimtmečius buvo mažai žinomi. Būtent vaikai dėl dar besivystančio organizmo ir greito augimo yra viena iš jautriausių aplinkos poveikiui grupių. Pagrindiniai arba tradiciniai rizikos veiksniai, tokie kaip nesaugus vanduo, blogos sanitarinės-higieninės sąlygos, vidaus patalpų oro užterštumas, atmosferos oro tarša, bloga būsto kokybė, netinkama mityba, nelaimingi atsitikimai ir susižalojimai, nepalanki psichosocialinė aplinka, taip pat „modernios“ aplinkos veiksniai daro didelę įtaką vaikų sveikatai. Patys vaikai negali pasirinkti juos supančios aplinkos, todėl  suaugusiųjų pareiga – sukurti vaikams palankią aplinką namuose, ikimokyklinio ugdymo įstaigose, mokyklose ir jų laisvalaikio erdvėse.

Konferencijoje planuoja dalyvauti savivaldybių visuomenės sveikatos biurų vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistai, ugdymo įstaigose dirbantys visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, savivaldybių gydytojai ir kiti vaikų sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo srityje dirbantys specialistai.

Konferencijos dienotvarkė skirta visuomenės sveikatos specialistams, medicinos gydytojams ir bendrosios praktikos slaugytojams, registruota Medicinos elektroninėje tobulinimo administravimo sistemoje METAS ir dalyviams bus išduotas 6 val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas.

Konferencijos dienotvarkė.

Informacija teikiama:
Dr. Rita Sketerskienė, rita.sketerskiene@sam.lt, tel. (8 5) 260 4716
Visuomenės sveikatos departamentas, Rizikos sveikatai valdymo skyrius

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė