Streikavę mokytojai gaus algas (0)

Streikas mokyklose_E.Levin nuotr

Streikas mokyklose | E.Levin nuotr.

Kovo 3 d. pasirašytame susitarime dėl pedagogų streiko užbaigimo numatyta, kad baigusiems streiką iki kovo 4 d. už streiko dienas bus sumokėtas visas darbo užmokestis, jei bus įvykdyta ugdymo programa.

Atsižvelgiant į šį susitarimą, visiems pedagoginiams darbuotojams, kurie streiką baigs iki kovo 4 d. ir darbą pradės ne vėliau kaip kovo 7 d. bei užtikrins ugdymo programos įgyvendinimą, už streiko dienas turėtų būti išmokėtas visas darbo užmokestis.

Darbo užmokestis streikavusiems pedagoginiams darbuotojams gali būti  mokamas iš mokinio  krepšelio lėšų.
Lietuvos Respublikos  darbo kodekso 82 straipsnio 2 dalis numato, kad derybose  dėl streiko  užbaigimo gali būti susitarta, kad streikuotojams bus išmokėtas visas darbo užmokestis arba   jo dalis.

Kovo 4 d. streiką tęsė 22 švietimo įstaigos, vakar jų buvo 110. Streike dalyvavusiose įstaigose streikuoja apie 290 pedagogų.

Keturiose streike dalyvaujančiose įstaigose streikuoja po 1 darbuotoją.

Iš viso Lietuvoje veikia daugiau kaip 2300 švietimo įstaigų. Iš jų 1200 bendrojo ugdymo mokyklų, daugiau kaip 700  ikimokyklinio ugdymo įstaigų, 360 neformaliojo ugdymo įstaigų. Jose dirba per 50 tūkst. pedagogų.

Kovo 3 d. Švietimo mokslo ministerijoje buvo pasirašytas susitarimas dėl streiko užbaigimo. Susitarimą pasirašė premjeras Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir keturių švietimo profesinių sąjungų vadovai. Numatyta, kad mokytojų atlyginimų didinimui nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. bus skiriama iš viso 8 mln. eurų. Šio lėšos leis padidinti mokytojams tarifinio atlyginio minimalius koeficientus iki atitinkamo dydžio. Taip pat sutarta, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. bus panaikintos tarifinio atlygio „šakutės” mokytojams, paliekant maksimalų koeficientą, o kiti profesinių sąjungų reikalavimai bus svarstomi derinant Lietuvos švietimo šakos kolektyvinę sutartį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė