Pasitikdami pavasarį pasirūpino ir grįžtančiais paukščiais (0)

2 kadagiai

Kadagių slėnis | Kauno r. savivaldybės nuotr.

„Žemės dieną ir tikrąjį pavasarį reikia pasitikti tinkamai pasiruošus“, – šiais žodžiais kovo 4 dieną prasidėjo Pasaulinės žemės dienos renginiai Kauno rajone.

Pirmą kartą šia proga susivienijo mokyklos, savivaldybė ir kultūros centrai. „Nors Žemės diena tik kovo 20 dieną, kalendorinis pavasaris jau leidžia pradėti lauko darbus ir švarinimosi akcijas, tad ko turėtume laukti?“, – su darbų pradžia sveikino administracijos direktoriaus pavaduotoja Angelė Ščiukauskienė.

Tuo pačiu metu įvairios akcijos vyko net 4 vietose: Kadagių slėnyje Arlaviškėse (Taurakiemio sen.), ant Lantainių piliakalnio (Domeikavos sen.), ant Ringovės piliakalnio (Vilkijos apylinkių sen.) ir ant Altoniškių  piliakalnio (Zapyškio sen.). Šimtai mokinių kėlė inkilus ir dalyvavo gyvosios gamtos pamokėlėse.

Pavasarinis inkilų kėlimas Kauno rajone jau tapo tradicija. Naujus namus sugrįžtantiems paukščiams dovanojo LR Seimo narys Antanas Nesteckis, seniūnai, Tarybos nariai, Kauno rajono mokyklų mokytojai ir mokiniai.

7 kadagiai

Kadagių slėnis | Kauno r. savivaldybės nuotr.

Pasitarus su ornitologais ir miškininkais, nuspręsta šiais metais dėmesį skirti pelėdoms ir dančiasnapiams. „Kadagių slėnyje šių paukščių nėra daug, tad galbūt nauji namai juos privilios“, – svarstė Dubravos miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Gediminas Karlovas. Abi šios paukščių rūšys įrašytos į Raudonąją knygą, todėl joms reikalingas ypatingas dėmesys. Anot miškininko, pagaminti ir įkelti inkilą nėra sudėtinga, tačiau darant jį pelėdoms reikėtų nepatingėti ir pagaminti jį kur kas didesnį.

Akcijomis ne tik buvo parodytas dėmesys aplinkosaugai, bet ir paskelbtas švarinimosi mėnuo. „Tikrąją Žemės dieną norime pasitikti susitvarkę. Jau netrukus tvarkymo darbai prasidės  gamtininko Tado Ivanausko sodyboje, Obelynėje, šalia piliakalnių ir kitose seniūnijų vietose“, – planuojamus darbus vardijo Aplinkos skyriaus vedėjas Darius Šlapikas.

Renginius užbaigusi mokinių priesaika saugoti gamtą, tikimasi, prišauks tikrąjį pavasarį ir inkiluose jau netrukus apsigyvens sugrįžę paukščiai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė