Seime bus pristatomas Ukrainos režisierių dokumentinis filmas „Bogdano laimė“ (video) (1)

LRKM nuotr.

LRKM nuotr.

Kovo 7 d., pirmadienį, 15 val. Seimo  kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Europos informacijos biure (III r.) bus rodomas Ukrainos režisierių sukurtas dokumentinis filmas „Bogdano laimė“.

Renginio iniciatoriai – privačios labdaros iniciatyvos „Europos viltis Ukrainos karo vaikams“ koordinatorius, Islandijos garbės konsulas Lietuvoje Vaidotas Sankalas ir Ukrainos savanorių susivienijimas „Naujasis Donbasas“, kurį sudaro kino režisieriai ir savanoriai projekto dalyviai.

„Bogdano laimė“ – pirmasis organizacijos „Naujasis Donbasas“ sukurtas pilnametražis dokumentinis filmas. Jame pasakojama, kaip šis savanorių projektas pakeitė karo veiksmų pusiau sugriauto Donecko apskrities mažo Nikolajevkos miestelio mokyklos ir jos vaikų gyvenimą. Tai filmas apie mokytojus, mokinius, jų tėvus ir savanorių būrelį iš Kijevo, bendromis pastangomis atstačiusius ne tik mokyklos pastatą, bet ir taiką žmonių širdyse. Kartu su materialine pagalba savanoriai atnešė į mokyklą kultūrinę veiklą – teatrą, tapybą, kiną. Filmas pasakoja apie tai, kaip gimsta pasitikėjimas ir draugystė, kaip dingsta prietarai, keičiasi mąstymas ir kiek daug gali duoti nuoširdi šypsena ar supratingas žodis.

Ir dar tai istorija apie Bogdaną – berniuką, turintį didžiulę svajonę.
Renginio dalyvius pasveikins Seimo Užsienio reikalų komiteto atstovas, po dokumentinio filmo peržiūros vyks susitikimas ir diskusija su filmo kūrėjais, organizacijos „Naujasis Donbasas“ atstovais Nataša Timošenko, Gana Rožkova ir Aleksandru Ostapenko.

Filmas bus rodomas ukrainiečių kalba, su subtitrais lietuvių kalba, diskusija vyks lietuvių ir rusų kalbomis, su sinchroniniu vertimu. Dokumentinio filmo „Bogdano laimė“ trukmė – 44 min.

Įėjimas laisvas. Būtina registracija internetu.

Filmo anonsas:


Išsamiau apie Ukrainos savanorių susivienijimo „Naujasis Donbasas“ veiklą –socialinio tinklo Facebook paskyroje.

Organizacijos „Naujasis Donbasas“ sukurtų dokumentinių filmų pristatymą Lietuvoje finansiškai remia Islandijos Respublikos ambasada Helsinkyje ir Islandijos Respublikos konsulatas Vilniuje, taip pat privačios labdaros iniciatyva „Europos viltis Ukrainos karo vaikams“ („EuroHope4UA“), kuri  prasidėjo prieš metus Vaidoto ir Virginijos Sankalų iniciatyva. Jos tikslas – tiesioginė piniginė parama ukrainiečių vaikams, nukentėjusiems nuo agresijos ir karo Rytų Ukrainoje. Iniciatyvos tikslas – suburti geros valios žmones iš visos Europos ir taip paskleisti žinią Ukrainos žmonėms, kad europiečiai jų nepamiršo ir remia jų laisvės bei integracijos į Europą tikslus.

Prie šios iniciatyvos jau prisidėjo rėmėjai iš 10-ies šalių. Iniciatyvos „EuroHope4UA“ dėka piniginė parama, siekianti 15 000 eurų, jau suteikta 38 vaikams iš 23 šeimų. Ši parama skiriama vaikams iš pabėgėlių šeimų arba kuriose žuvo vienas iš tėvų. Organizacijos „Naujasis Donbasas“ savanoriai yra pagrindiniai pagalbininkai surandant nukentėjusias šeimas ir suteikiant jiems pagalbą.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Menas, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė