Lietuvos premjeras priėmė naująjį Latvijos Vyriausybės vadovą (0)

LRV nuotr.

LRV nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ketvirtadienį susitiko su pirmojo vizito į Lietuvą atvykusiu naujuoju Latvijos premjeru Mariu Kučinskiu.

„Man didelė garbė su pirmuoju vizitu lankytis Lietuvoje. Esu įsitikinęs, kad visos trys Baltijos šalys turi dirbti kartu ir bendradarbiauti“, – sakė Latvijos Ministras Pirmininkas M. Kučinskis.

Vyriausybių vadovų susitikime aptarti dvišaliai politiniai ir ekonominiai santykiai, bendri strateginiai projektai transporto ir energetikos srityse, saugumo padėtis regione, taip pat Rytų kaimynystės bei Europos Sąjungos klausimai – migracijos iššūkiai, Energetinės sąjungos kūrimas.

„Dėkoju Latvijai už sklandų bendradarbiavimą Lietuvai siekiant narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje. Siekdami tų pačių tikslų, tikimės ir toliau eiti artimos partnerystės keliu“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Įvertinus jau įgyvendintų Lietuvos elektros jungčių projektų svarbą, pažymėta, kad reikia tęsti bendrus regioninės integracijos projektus, stiprinančius Baltijos šalių energetinę nepriklausomybę.

Pasak Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus, Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizavimas su kontinentinės Europos sistema išlieka dabarties ir ateities kertiniu prioritetu. Lietuvos premjeras pasveikino Latviją priėmus Energetikos įstatymo pataisas, kuriomis užtikrinama, kad Europos Sąjungos trečiasis energetikos paketas Latvijoje bus įgyvendintas numatytu laiku. Tai – labai svarbus žingsnis siekiant sukurti bendrą Baltijos šalių dujų rinką.

Susitikimo metu dar kartą atkreiptas dėmesys į Baltarusijoje, Astrave, šalia Europos Sąjungos išorinės sienos, statomą atominę elektrinę.

Lietuvos Vyriausybės vadovas paprašė Latvijos aktyvesnio palaikymo ir glaudesnės koordinacijos veiksmų  koordinacijos, siekiant užtikrinti, kad Baltarusijoje statoma atominė elektrinė atitiktų tarptautinius aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartus. Kartu išreikštas didelis susirūpinimas dėl Rusijos iniciatyvos statyti dujų liniją „Nord Stream 2“.

Kalbant apie projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimą, pabrėžta, kad jis turi pasitarnauti bendram tikslui – sukurti efektyvų geležinkelių tinklą, užtikrinantį greitą ir patogų susisiekimą tarp Baltijos šalių ir Vakarų Europos.

Lietuvos ir Latvijos premjerai akcentavo Baltijos šalių glaudaus bendradarbiavimo svarbą  gynybos srityje.

„Dabartinė situaciją regione skatina mus stiprinti mūsų šalių karinius pajėgumus, kad galėtume bendromis jėgomis reaguoti į bet kokias grėsmes saugumui. Turime būti vieningi, siekdami atitinkamų sprendimų tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygiu“, – tvirtino premjeras A. Butkevičius.

Lietuvos ir Latvijos premjerai konstatavo bendrą poziciją – visapusiškai remti Ukrainą, ir reikalauti, kad Rusija vykdytų Minsko sutarimus.

Vyriausybių vadovai sutarė reguliariai rengti dvišalius susitikimus ir derinti pozicijas. Latvijos premjeras pasiūlė Liepojoje surengti dvišalį abiejų valstybių vyriausybių posėdį, prieš tai toks susitikimas vyko Rokiškyje.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė