Laikas statiniams įregistruoti – senka (0)

Statybos namas_Jono Vaiskuno nuotr

alkas.lt nuotr.

Vis trumpėja laikas baigtiems statyti ar pradėtiems, bet ilgiau kaip trejus metus nebaigtiems ir Nekilnojamojo turto registre (NTR) neįregistruotiems statiniams įregistruoti. Tai reikia padaryti, kaip įpareigoja teisės aktai, numatantys privalomą statinių registraciją, iki š. m. lapkričio 1 d.

Atlikus statinio statybos užbaigimo procedūras, ne vėliau kaip per tris mėnesius privaloma statinį ir daiktines teises į jį įregistruoti NTR. Nebaigti statyti ar rekonstruoti statiniai turi būti įregistruoti ne vėliau kaip per trejus metus nuo jų statybą leidžiančio dokumento išdavimo dienos. Kartu su prašymu įregistruoti statinį Registrų centrui turi būti pateiktas statybos užbaigimo aktas, kai jis privalomas, ar deklaracija apie statybos užbaigimą ir statinio kadastro duomenų byla.

Nebaigtam statyti ar rekonstruoti ypatingam ar neypatingam statiniui, taip pat nebaigtam rekonstruoti į ypatingą ar neypatingą statinį nesudėtingam statiniui registruoti būtina Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pažyma apie statinio statybą be nukrypimų nuo esminių projekto sprendinių. Todėl atlikus statinio kadastrinius matavimus ir turint kadastro duomenų bylą, pirmiausia reikia kreiptis į VTPSI teritorinį skyrių.

Nebaigtas statyti ar rekonstruoti nesudėtingas statinys gali būti NTR registruojamas nepateikus VTPSI pažymos. Jeigu statybos metu keičiasi statinio kadastro duomenys, statytojas privalo juos tikslinti ne rečiau kaip kartą per penkerius metus nuo nebaigto statyti statinio įregistravimo NTR.

Žinotina, kad pastatytą naują ypatingą ar neypatingą statinį, išskyrus gyvenamuosius namus, galima naudoti tik jį įregistravus NTR. Taip pat ir iki rekonstruoto ypatingo ar neypatingo statinio naujų dalių naudojimo pradžios būtina įregistruoti pasikeitusius statinio kadastro duomenis. Pastarasis reikalavimas netaikomas rekonstruojant gyvenamuosius namus, inžinerinius tinklus ir susisiekimo komunikacijas.

Už statinių ir daiktinių teisių į juos registravimo ir nebaigto statyti ar rekonstruoti statinio kadastro duomenų NTR tikslinimo tvarkos pažeidimus nuo š. m. lapkričio 1 d. bus taikoma administracinė atsakomybė. Fiziniams asmenims numatyta nuo 145 iki 290 eurų bauda, juridiniams – nuo 290 iki 580 eurų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė