Keturios mokytojų profsąjungos nutraukia streiką (0)

Mokytojų streikas | Alkas.lt koliažas

Mokytojų streikas | Alkas.lt koliažas

Pranešama, kad keturios mokytojų profesinės sąjungos nuo kovo 4 dienos nutraukia virš savaitės trukusį streiką. Tiesa, viena ketina jį tęsti.

Susitarimą Švietimo ir mokslo ministerijoje pasirašė profsąjungos, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė bei Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Priimtas kompromisinis susitarimas – nuo rugsėjo 1 dienos papildomai skirti 8 milijonus eurų atlyginimams didinti. Pradėdami neterminuotą streiką mokytojai reikalavo 18 mln. eurų. 

Susitarimą dėl streiko užbaigimo pasirašė keturių švietimo profesinių sąjungų vadovai: Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė ir Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Ramutė Minkevičienė.

„Kartu su profsąjungų atstovais priėmėme bendrą sutarimą, kad Vyriausybė nuo šių metų rugsėjo 1 d. papildomai pedagogų atlyginimams didinti skirs 8 milijonus eurų. Kartu sutarta, jog nuo rytojaus daugelyje mokyklų profsąjungų organizuojami pedagogų streikai bus nutraukti, ir mokiniai galės grįžti į pamokas“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Pasitarime taip pat konstatuota, jog nuo 2017 metų sausio 1 dienos bus panaikintos tarifinio atlygio „žirklės“ mokytojams, paliekant maksimalų koeficientą, o Vyriausybė su profsąjungomis toliau tarsis dėl trejų metų plano, pagal kurį kiekvienus metus iš eilės palaipsniui ir toliau didėtų pedagogų atlyginimai.

„Tame plane turi būti numatytos visos esminės reformos ir susitarimai, atsižvelgiant tiek į pedagogų interesus, tiek ir į valstybės finansines galimybes“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Pasiekta, kad mokytojams už streiko dienas bus sumokėtas atlyginimas.

Susitarimo dėl streikų nutraukimo nepasirašiusio Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Andriaus Navicko teigimu, apie 40 streikuojančių jo profsąjungai priklausančių įstaigų penktadienį dar streikuos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė