Švietimo ir mokslo ministrė ir profesinių sąjungų vadovai kreipėsi į prezidentę (0)

Streikas mokyklose_E.Levin nuotr

Streikas mokyklose |E.Levin nuotr.

Kovo 1 d., antradienį, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir keturių švietimo profesinių sąjungų vadovai, siekdami kuo greičiau išspręsti švietime susiklosčiusią situaciją, kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydami artimiausiu metu juos priimti ir aptarti esamą padėtį.

„Kreipiamės į Jus prašydami pagalbos sprendžiant kolektyvinį darbo ginčą, kilusį dėl Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos, Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos iškeltų  reikalavimų ir su jais susijusio švietimo įstaigų darbuotojų streiko“, – rašoma kreipimesi į prezidentę.

Kreipimąsi pasirašė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Ramutė Minkevičienė.

Siekiant išspręsti kolektyvinį darbo ginčą Švietimo ir mokslo ministerijoje 2016 m. vasario 29 d. įvyko švietimo ir mokslo ministrės susitikimas su švietimo profesinių sąjungų atstovais. Susitikimo metu sutarta, kad Švietimo ir mokslo ministerija iš jai skirtų asignavimų mokytojų atlyginimams didinti nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. papildomai suras 6 mln. eurų.

Šiandien Vyriausybė nusprendė ieškoti dar 2 mln. eurų pedagogų algoms didinti.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS)  į prezidentę kreipėsi atskiru laišku, prašydama taip pat „kaip įmanoma greitesniu metu“ susitikti.

LŠDPS kategoriškai nesutinka su vadinamuoju „derybų rezultatu“, kai dalis profesinių sąjungų paskelbė, jog sutiks laikinai sustabdyti paskelbtą streiką, jeigu bus rasti 12 mln. eurų pedagogų algoms pakelti.

Kovo 2 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kreipėsi į Lietuvos Respublikos prezidentę D. Grybauskaitę prašydami skirti laiko susitikti „kaip įmanoma greitesniu metu“ ir aptarti susiklosčiusią situaciją. „Vykstančios derybos su Lietuvos Respublikos Vyriausybe ir Švietimo ir mokslo ministerija krypsta neplanuota linkme ir akivaizdžiai tolsta nuo tų reikalavimų, kurie buvo įteikti šakos lygio darbdaviui“, – teigiama LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko pasirašytame rašte prezidentei.

Šalies vadovė informuojama, jog LŠDPS nepritaria tam, kad Švietimo ir mokslo ministerijai iš jai skirtų asignavimų mokytojų atlyginimams didinti nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. papildomai numačius skirti 6 mln. eurų, o Ministrui Pirmininkui pritarus dėl papildomų 7 mln. eurų mokytojų atlyginimams didinti, profesinės sąjungos įsipareigoja laikinai sustabdyti paskelbtą streiką, .

Pasak LŠDPS, tai reikštų, jog mokytojai atsisako reikalavimų, užtikrinančių tolimesnį švietimo sistemos tobulinimą – tokių, kaip mokinio krepšelio atkūrimas į prieškrizinį lygį, mokinių skaičiaus klasėje mažinimas.

„Glumina tai, kad dalis profesinių sąjungų atstovų, viešai deklaravę ginantys visai švietimo sistemai aktualių pokyčių poreikį, pasitenkina trumpalaikiais sprendimais, kurie nespręstų jokių problemų. Mūsų profesinė sąjunga, jausdamasi įsipareigojusi mokytojams ir būdama prieš juos atsakinga, negali sutikti su tokiu susitarimu. Švietimo ir mokslo ministerija ir profesinės sąjungos nutyli, kad radus 12,8 mln. eurų sumą švietimo sistemos problemos nebus išspręstos, kadangi nuo 2016-09-01 mokyklų finansinė padėtis blogės ir vėl mažės mokytojų darbo užmokestis. Su tokiu „derybų rezultatu“ sutikti negalime“, – teigiama rašte Lietuvos Respublikos prezidentei D. Grybauskaitei.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė