Lietuvos istorija muziko akimis: bus pristatyta V.Barkausko jaunesniojo misterija „Kelias“ (0)

Vytautas Barkauskas| LEU nuotr.

Vytautas Barkauskas| LEU nuotr.

Kovo 10 d. 15 val. Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) minės Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. LEU aktų salėje vyks Ugdymo mokslų fakulteto (UMF) Muzikos katedros dėstytojo kompozitoriaus doc. Vytauto Barkausko jaunesniojo misterijos „Kelias“ premjera. Misterija skirta tiems, kurie kovojo už Lietuvą ir jos laisvę.

Misterijos trukmė – 1 val. Dalyvauja LEU UMF Muzikos katedros dėstytojai ir studentai, šokio pedagogikos studentų grupė ir vaikų choras.

Misterijos idėja, prisimena doc. V. Barkauskas jaunesnysis, gimė nestandartiškai. „Kažkada liko tuščia meniška saldainių dėžė – negalėjau jos išmesti, nes pavadinimas buvo susietas su Žalgirio mūšiu, o dėžutės vienoje pusėje – trumpai aprašyta mūšio eiga ir reikšmė. Gan ilgą laiką akys vis užkliūdavo už tos dėžutės, o vieną kartą tiesiog realiai išgirdau mūšį. Kilo konkretus sumanymas – pažvelgti į Lietuvos istoriją muziko akimis“, – pasakoja idėjos autorius.

Ne vieną operą sukūręs kompozitorius sako, kad šis kūrinys jam svarbus tuo, jog leido prisiliesti prie labai reikšmingos temos – pagarbos ir meilės savo Tėvynei. „Visus tuos, kurie kūrė ir kovojo už Lietuvos laisvę, geriausiai galiu pagerbti savo kūryba. Į misteriją „Kelias“ sudėjau savo gražiausias mintis ir meilės kupiną širdį. Džiaugiuosi, kad prie šios idėjos įgyvendinimo prisideda dėstytojai, studentai, moksleiviai, kurie negaili laiko ir jėgų, ruošiasi kūrinio premjerai. Mus visus jungia meilė mūsų nuostabiai Tėvynei“, – džiaugsmu trykšta kompozitorius.

plakatas kelias

Misterijos „Kelias“ plakatas

V. Barkauskas jaunesnysis sako, kad misterijoje skambės ir seniau kurti kūriniais ar atskiros jų dalys. „Panaudoti kūriniai yra daugiau ar mažiau modifikuoti, jiems sukurtos visiškai naujos fonogramos. Kitą misterijos dalį sudaro naujai sukurta muzika. Kūrinio pagrindas susideda iš fonogramos, gyvai atliekamos vokalinės-instrumentinės muzikos, dokumentinių pasakojimų ir kalbos“, – aiškina misterijos „Kelias“ autorius.

Nors misterija susideda iš atskirų dalių, tačiau skamba kaip vientisas kūrinys. Sukurta scenografija ir choreografija. Kompozitoriaus nuomone, kūrinys netradicinis, o tinkamiausiai jį apibūdina terminas „misterija“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė