Birštonui ir Klaipėdai skirti apdovanojimai už dviračių transporto skatinimą (0)

Dviraciai mieste_sumin.lt nuotr

sumin.lt nuotr.

Susisiekimo ministerija, skatindama darnią miestų plėtrą ir rūpindamasi visuomenės sveikata, trečius metus iš eilės organizavo konkursą labiausiai dviračių transportą skatinančiam miestui ir savivaldybei išrinkti. Konkurse galėjo varžytis visos Lietuvos savivaldybės ir gyvenvietės, turinčios miesto statusą.

„Šiemet, kitaip nei praėjusiais metais, buvo nuspręsta apdovanojimą ne tik miestui, bet ir dviračių transportą regione labiausiai propaguojančiai savivaldybei. Laimėtojai – Klaipėdos miestas ir Birštono savivaldybė – parodė, kad ir per trumpą laiką  galima nemažai nuveikti plėtojant saugią ir patrauklią infrastruktūrą dviratininkams“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Susisiekimo ministerijos sudaryta  Dviračių transporto komisija apdovanojimą „Dviračių savivaldybė 2015 m.“ skyrė turistų pamėgtai Birštono savivaldybei už nuveiktus konkrečius darbus ir aktyvią socialinę bei švietėjišką veiklą.

Prie esamų 22 km dviračių takų Birštone buvo nutiesta dar 1 km jungiamoji dviračių tako atkarpa Žvėrinčiaus miške, įrengta 113 dviračių stovų. Savivaldybės teritorijoje dviračių takais galima lengvai pasiekti šalia įsikūrusias gyvenvietes – Prienus, Birštono viensėdį, Škėvonis, aplankyti pagrindinius kultūros, paveldosaugos bei gamtos traukos objektus. Birštono savivaldybė nuolat prisideda prie dviračių žygių, dviratininkų varžybų, saugaus eismo dviračiais pamokų moksleiviams organizavimo. Savivaldybėje aktyviai dalyvaujama Europos judriosios savaitės renginiuose, bendradarbiaujama su vietos policija rengiant akcijas, kurių metu dviratininkams dalinamos šviesą atspindinčios liemenės ir atšvaitai.

„Dviračių miesto 2015“ apdovanojimas Klaipėdai, kuri 2016-uosius paskelbė Darnaus judumo metais mieste, skirta jau antrą kartą. 2015 m. uostamiestyje nutiesta beveik 10 km naujų dviračių takų – 7,22 km ilgio dviračių takas nuo Biržos tilto iki Klaipėdos g. tilto Danės upės slėnyje ir 2,3 km takų kitose miesto vietose. Savivaldybės lėšomis pastatyti ir įrengti 5 dviračių garažai, 46 dviračių stovai, kurių iš viso šiuo metu mieste yra apie 300, o bendras dviračių takų ilgis šiandien siekia 107 km.

Susisiekimo ministerijos paskelbtame konkurse dalyvavo 12 šalies savivaldybių ir 9 miestai. Praėjusiais metais „Dviračių miesto“ nominacija buvo įvertinti Kaunas ir Anykščiai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė