Studentai sunerimę: Mokytojų algos – iš studentų kišenės? (3)

Paulius-Baltokas-lss.lt-nuotr

Paulius Baltokas | lss.lt nuotr.

Studentai sunerimę dėl Švietimo ir mokslo ministerijos ketinimų skirti 6 mln. eurų mokytojų algų kėlimui. Lietuvos studentų sąjunga (LSS) baiminasi, kad staiga atrasti ir švietimo ir mokslo ministrės mokytojams žadami pinigai gali būti tie patys, kurie buvo paskirti kompensacijoms dėl nevykusios rotacijos išmokėti ar studijų kokybei gerinti.

LSS prezidento Pauliaus Baltoko teigimu, ministerijos nenoras atvirai pasakyti, kurioms švietimo sritims bus mažinamas finansavimas, norint didinti algas mokytojams, kelia įtampą ir taip komplikuotoje švietimo sistemoje. „Sunku suprasti, kodėl ministrė atvirai nepasakė iš kur bus rasti papildomi 6 mln. eurų. Visi suprantame, jog papildomai pinigų neatsirado, vadinasi, turės nukentėti kitos sritys. Aukštasis mokslas taip pat išgyveną ne geriausius laikus, o šios situacijos neaiškumas kelia nepasitikėjimą“, – sako P. Baltokas.

Lietuvos studentų sąjunga griežtai pasisako prieš numanomą švietimo ir mokslo ministerijos ketinimą mokytojų algų fondą didinti galimai apkarpant išlaidas aukštajam mokslui, studijų kokybei, studijų krepšeliams ar kompensacijoms. „Manome, kad toks ministerijos elgesys įneša priešiškumą tarp skirtingų švietimo sektorių. Noriu tik priminti, kad gesindama rotacijos krizę, kai nebuvo patvirtintas rotacijos modelis ir dėl to gerai besimokę studentai nebuvo rotuoti bei negavo valstybės finansavimo, ministerija skyrė 4,8 mln. eurų studentų sumokėtiems pinigams už mokslą kompensuoti, rotacija aukštosiose mokyklose vis dar nevyksta, tad jaustumėmės tikrai apgauti sužinoję, kad mokytojų algos didės gerai besimokančių studentų sąskaita“, – baiminasi LSS prezidentas.

Anot P. Baltoko, laikinas mokytojų algų pakėlimas, kuomet mokytojai negali surinkti krūvio, už kurį ir turėtų gauti orią algą, problemos neišspręs. „Ministerija neturėtų karpyti kitų eilučių išlaidų, o imtis struktūrinių sprendimų, kurie leistų mokytojams turėti normalų krūvį ir padorų užmokestį už valstybiniu požiūriu vienos reikšmingiausių sričių – jaunimo lavinimo – atlikimą. Vis dėlto kyla klausimas, jei mokytojams algas ir padidins, skandalas nurims ir atrodys, kad viskas dėliojasi į savas vietas, ar nebus taip, kaip ir su minėta rotacija – kompromisas rastas, bet tik laikinai, kol kažkas vėl ims streikuoti? Gaila, nes tokiu keliu lyg ir kuriame sistemą, kurioje „kas garsiau šaukia”, tam daugiau pinigų ir tenka“, – teigia P. Baltokas.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė