Menininkus vėl kvies tradicinis renginys „PIN diena: kultūros maratonas „Kablys“ (0)

724_40a6163af13cd78d560a2d621d1a287b

„PIN diena: kultūros maratonas „Kablys“ | lrkm.lrv.lt/ nuotr.

Jaunus menininkus vienijantis  tradicinis renginys „PIN diena: kultūros maratonas „Kablys“  šiemet vyks  balandžio 26–30 d. Vilniuje, kultūros bare „Kablys“  ir jo prieigose. Maratonas bus rekordinės trukmės – vyks net penkias dienas. Dalyviams ir žiūrovams nemokamas renginys iš dalies finansuojamas LR kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis.

Pasaulinei intelektinės nuosavybės dienai skirtas meno maratonas vyksta jau trečius metus. Kultūros maratonas – unikali proga pradedantiems perspektyviems menininkams savo darbus pristatyti plačiai auditorijai. Maratonas pasižymi dalyvių gausa ir jų atstovaujamų meno sričių įvairove.

Pernai per keturias dienas žiūrovai galėjo išvysti net 61 teatro, kino, muzikos, mados, šokio, dailės, fotografijos, instaliacijų projektą. Šiemet  rengėjai tikisi sulaukti dar daugiau dalyvių paraiškų.

Dalyvių atranka vyksta iki kovo 12 d. Norintieji pristatyti savo darbus maratone turėtų suskubti užpildyti dalyvio anketą interneto svetainėje www.pindiena.lt. Dalyvių sąrašas bus paskelbtas kovo 18 d.

Kaip pernai, taip ir šiemet, trijų dalyvių darbai bus apdovanoti piniginiais prizais, kuriuos įsteigė viena iš renginio idėjos autorių – asociacija AGATA. Geriausius ir prizų vertus maratonininkus  rinks žiūrovai (balsuodami internete) ir komisija.

„PIN diena: kultūros maratonas „Kablys“ garsėja socialinėmis akcijomis. Pernai, atidarymo dieną, menininkai surengė didelio atgarsio sulaukusią socialinę akciją žiauriai nužudytam kolegai Tomui Dobrovolskiui atminti. Maždaug penkiasdešimt akcijos dalyvių rankomis plovė gatvę, kurioje ir įvyko tragedija. Akcija buvo skirta atkreipti visuomenės dėmesį  į vangų šio  rezonansinio nusikaltimo tyrimą.

Šiemet maratono rengėjai planuoja surengti dar vieną socialinę akciją. Tačiau kol kas nepranešama, nei kur ji vyks, nei koks bus jos tikslas.

Renginiui atiduodama visa milžiniška, 3000 kv. metrų,  kultūros baro „Kablys“ erdvė. Paskutinė diena (šeštadienis) tradiciškai bus skirta šeimai: rodomi vaikams skirti spektakliai ir laukiama mažųjų žiūrovų su tėveliais.

Kaip ir pernai, maratono metu didelis dėmesys bus skiriamas neįgaliesiems ir jų kūriniams. Žmonės su negalia kiekvienais metais nustebina maratono žiūrovus savitais spektakliais, performansais, fotoparodomis.

Šių metų naujiena – maratone veiks meno kūrinių mugė, kurioje bus galima įsigyti jaunųjų menininkų darbų.

Maratone vyks ir AGATA organizuojama konferencija, skirta Pasaulinei intelektinės nuosavybės dienai. Jos metu bus aptariamos opiausios problemos, su kuriomis, gindami savo intelektinę nuosavybę, susiduria jaunieji menininkai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė