KTU mokslininkai apie oro taršą mokyklose: Būtina gerai išvėdinti klases (0)

 lifehack.org nuotr.

lifehack.org nuotr.

Vasario mėnesį Kauno technologijos universiteto (KTU) Aplinkosaugos technologijos katedros dėstytojai matavo oro kokybę septyniose Kauno mokyklose. Projektu „#KTUaplinkosauga: kokiu oru kvėpuojame žiemą?“ siekta atkreipti visuomenės dėmesį į oro užterštumo problemas, į jų sprendimą įtraukiant ir moksleivius.

Klasėse pamokų metu buvo matuojama anglies dioksido, azoto dioksido ir kietųjų dalelių koncentracija, oro temperatūra bei drėgmė.

Projektą inicijavusi KTU Aplinkosaugos technologijos katedros docentė Violeta Kaunelienė teigė, kad visose mokyklose identifikuotos panašios problemos.

„Pamokai įpusėjus anglies dioksido koncentracija viršijo leistinas higienos normas. Vienos pamokos metu moksleiviai patys pajuto, kad sunku kvėpuoti, todėl paprašė atidaryti langą ir likusią pamokos dalį klasė buvo vėdinama“, – sakė V. Kaunelienė.

Universiteto mokslininkai rekomenduoja prieš pamokas gerai išvėdinti klases, o užsiėmimams įpusėjus bent penkioms minutėms praverti langus. Ypatingą dėmesį patalpų oro kokybei turėtų skirti priemiesčiuose esančios mokyklos.

Projekto metu buvo identifikuota ir kita problema. Tai – užterštas oras, kuris į patalpas patenka iš lauko. Pravėrus langą šalia judrios gatvės įsikūrusioje mokykloje, azoto dioksido koncentracija gana greitai viršijo leistiną normą, o uždarius – ėmė kristi.

„Mokyklos gali efektyviau užtikrinti oro kokybę pamokų metu, kai žino, kur yra oro taršos šaltiniai. Sumažėjus automobilių išmetamų dujų koncentracijai ir pasibaigus šildymo sezonui, kuomet mikrorajonuose esantys namai degina kietąjį kurą, anglį ar kitą nereglamentuotą kurą, į patalpas patenkančio oro kokybė turėtų pagerėti“, – svarstė V. Kaunelienė.

Mokslininkė pažymėjo, kad klasėse, kuriose oro kokybė atitinka higienos normas, moksleiviams yra lengviau susikaupti ir dirbti.

Projektas „#KTUaplinkosauga: kokiu oru kvėpuojame žiemą?“ baigsis moksleivių, įsitraukusių į oro taršos problemų sprendimą, apdovanojimais. Kovo 18 d., penktadienį, renginio „Švęsk Žemės dieną su KTU!“ metu originaliausių ir praktikoje pritaikomų idėjų autoriams bus įteikti sertifikatai ir prizai.

Infografikas_KTU_mokslininkai_tarsa_mokyklose_2016

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė