Pasirašyta sutartis dėl Vilniaus Lukiškių aikštės sutvarkymo darbų (2)

Wikimedia.org nuotr.

Wikimedia.org nuotr.

Vasario 29 d. Vilniuje Vyriausybės rūmuose, dalyvaujant premjerui Algirdui Butkevičiui ir Vilniaus merui Remigijui Šimašiui, sostinės valdžios ir konsorciumo atstovai pasirašė sutartį dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo projekto įgyvendinimo.

Pasirašymo iškilmėse dalyvavęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius sakė, jog  pasiektas ilgai lauktas sutarimas, leisiantis Lukiškių aikštei tapti visų šalies gyventojų traukos centru.

„Pagaliau prasidės Lukiškių aikštės rekonstrukcijos darbai, apie kuriuos kalbama jau keli dešimtmečiai. Šioje aikštėje kirtosi daug interesų, daug žmonių buvo neabejingi ir siūlė savo sprendimus, todėl nuotaikų ir įtampų kryžkelėse buvo nelengva rasti bendrą sutarimą. Tačiau šiandien visi ginčai – jau praeitis“, – iškilmių metu pažymėjo premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovo teigimu, Lukiškių aikštė – tai valstybės aikštė, o kartu ir sostinės centras. „Ją turime skirti mūsų didvyriškai istorijai ir mūsų dabarčiai, bet aikštė turi būti miela žmonėms“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Premjeras padėkojo Vilniaus miesto savivaldybei ir Aplinkos ministerijai  už bendradarbiavimą, o šalies urėdijoms – už būsimą aikštės gyvybingumą ir žalumą, kurią skleis 260 pasodintų  medelių.

Alkas.lt primena, kad skelbtą konkursą Lukiškių aikštei Vilniuje tvarkyti yra laimėjusios trys įmonės – „Infes“, „Ekstra statyba“ ir „Pamario restauratorius“. Lukiškių aikštę tikimasi sutvarkyti dar šiemet ir ji įgaus tikrai demokratišką ir miestiečių kasdienai bei šventėms pritaikytą pavidalą.

Pasirašius sutartį, konkursą laimėjusios bendrovės turės parengti techninį projektą, prižiūrėti ir atlikti aikštės sutvarkymo darbus. Į konkurso sąlygas buvo įrašyta, kad joje turės būti įrengtas 5 tūkst. kvadratinių metrų kietos dangos plotas, taip pat apibrėžti kietų dangų, medžių tvarkymo ir kiti parametrai. Projektavimo ir statybos darbus prižiūrės sukurta specialistų komisija. Aikštėje bus numatyta vieta paminklui ir memorialui kovotojams už Lietuvos laisvę įamžinti, tačiau Lukiškių aikštė galės visiškai veikti ir be paminklo. Už paminklo Lukiškių aikštėje pastatymą atsakinga Kultūros ministerija.

Aikštėje bus įrengti ir nauji šviestuvai, suoliukai bei šiukšlių dėžės, vaizdo stebėjimo kameros, numatyta vieta požeminiams šiukšlių konteineriams, dviračių takui su ženklinimu, kuris bus integruotas į Vilniaus dviračių transporto infrastruktūrą.

Aikštei sutvarkyti valstybė skirs 2 mln. eurų. Lukiškių aikštės sutvarkymas yra numatytas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo plane. Visus rekonstrukcijos darbus Lukiškių aikštėje numatoma užbaigti iki šių metų gruodžio 1 dienos.

Kategorijos: Architektūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė