L. Linkevičius Ženevoje ragino susirūpinti žmogaus teisių padėtimi okupuotose Ukrainos srityse (1)

Linas Linkevičius | urm.lt nuotr.

Linas Linkevičius | urm.lt nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 29 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos aukšto lygio susitikime Ženevoje kalbėjo apie žmogaus teisių padėtį įvairiuose pasaulio regionuose, žurnalistų saugumą, pažymėjo, jog minimas Tarptautinio ekonominių, socialinių ir kultūrinių teisių pakto 50-asis jubiliejus.

Kalbėdamas apie žmogaus teisių padėtį Ukrainoje, ministras pabrėžė, jog separatistų kontroliuojamose teritorijose vykdomi rimti žmogaus teisių pažeidimai. Jis paragino JT vyriausiąjį žmogaus teisių komisarą ir JT Žmogaus teisių stebėjimo misiją Ukrainoje tęsti darbą siekiant užtikrinti, kad kaltininkai būtų teisiami. L. Linkevičius taip pat paragino Rusiją į nelegaliai okupuotą Krymo teritoriją įsileisti įvairioms žmogaus teisių stebėjimo institucijoms atstovaujančius tarptautinius stebėtojus, kurie galėtų įvertinti mažumų ir ypač Krymo totorių teisių pažeidimus.

L. Linkevičius išreiškė susirūpinimą dėl žmogaus teisių bei humanitarinės padėties Sirijoje ir pabrėžė, jog žmogaus teisių pažeidimus šioje šalyje vykdo ne tik teroristinės grupuotės, bet ir dabartinė Sirijos valdžia. Ministras išreiškė viltį, kad bus pasiektas progresas derybose ir rastas politinis krizės sprendimas.

L. Linkevičius taip pat priminė, jog vien per šių metų du mėnesius žuvo 8 žurnalistai, o 154 yra įkalinti. Jis pažymėjo, kad šiandien kariaujama ne tik ginklais, bet ir tyčine dezinformacija, propaganda bei žiniasklaidos suvaržymais, todėl ypač svarbu užtikrinti teisinę žurnalistų apsaugą bei atsakomybę už nusikaltimus prieš žurnalistus.

„Būdama JT Saugumo Tarybos nenuolatine nare praėjusių metų gegužę Lietuva ėmėsi žurnalistų saugumo klausimo ir 2006 metų JT rezoliucijos atnaujinimo tam, kad būtų atspindėtos šiandieninės realijos. Lietuva ir toliau gins žiniasklaidos laisvę ir žurnalistų saugumą, sieks saugios aplinkos nepriklausomai pilietinės visuomenės veiklai“, – sakė L. Linkevičius.

Žmogaus teisių taryba yra pagrindinė JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta 2006 metais. Pagrindinė jos funkcija – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti dėl jų rekomendacijas. Lietuva JT Žmogaus teisių taryboje turi šalies stebėtojos statusą.

Tą pačią dieną L. Linkevičius skaitė pranešimą Ženevos saugumo politikos centre organizuotoje viešoje diskusijoje apie kylančius saugumo iššūkius Europos regioniniam stabilumui. Diskusijai vadovavo centro direktorius ambasadorius Christianas Dussey.

Užsienio reikalų ministras pabrėžė kylančias naujas grėsmes Europai, tokias kaip hibridinis karas, energetinio ir kibernetinio saugumo pažeidimai, ir reikalingą tinkamą tarptautinės bendruomenės atsaką. Renginio metu buvo diskutuojama apie karinius konfliktus Ukrainoje ir Gruzijoje, Rusijos naudojamą propagandą, žmogaus teisių situaciją Baltarusijoje bei kitus iššūkius, reikalaujančius koordinuoto Europos atsako siekiant užtikrinti regioninį saugumą.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė