Knygų mugėje pristatytas vienintelis Lietuvoje etnologinis žurnalas „Liaudies kultūra“ (nuotraukos, video) (0)

prof. dr. Viktorija Daujotytė–Pakerienė ir dr. Saulė Matulevičienė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

prof. dr. Viktorija Daujotytė–Pakerienė ir dr. Saulė Matulevičienė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vasario 26 d. Vilniaus knygų mugėje  buvo pristatytas vienintelis Lietuvoje periodinis etnologinės pakraipos mokslo ir kultūros žurnalas „Liaudies kultūra“.

Pokalbyje dalyvavo: žurnalo „Liaudies kultūra“ vyriausioji redaktorė Saulė Matulevičienė, redaktorius, mitologas dr. Dainius Razauskas, prof. dr. Viktorija Daujotytė–Pakerienė.

Žurnalas „Liaudies kultūra“ buvo įsteigtas dar Sąjūdžio priešaušryje 1988 m. ir yra leidžiamas jau 26 metus. Šis žurnalas suvaidino didžiulį vaidmenį gaivinant nacionalinę savimonę ir padarė reikšmingą įtaką Atgimimo sąjūdžiui. Žurnalo steigėjas ir leidėjas – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos liaudies kultūros centras (LLKC). Kasmet išleidžiami 6 žurnalo numeriai. Elektroniniu pavidalu žurnalas skelbiamas LLKC svetainėje. Yra sukurtas žurnalo internetinis puslapis socialiniame tinkle „Facebook“. Yra sukurtas žurnalo internetinis puslapis socialiniame tinkle „Facebook“.

„Liaudies kultūra“ yra savotiškas tiltas tarp mokslininkų ir plačiosios visuomenės, kurią sudaro kultūros ir švietimo darbuotojai, kiti etninės kultūros puoselėtojai, visi besidomintys tautine kultūra. Žurnale pateikiami tiek moksliniai straipsniai, tiek ir publicistiniai rašiniai apie įvairius etninės kultūros reiškinius, skelbiami pokalbiai, gvildenantys įdomius ir svarbius etninės kultūros klausimus.

„Liaudies kultūroje“ atrasite reikšmingų lietuvių archeologijos, mitologijos, tautosakos, etnografijos, liaudies muzikos ir šokio, tautodailės ir kitų etninės kultūros sričių tyrimo darbų, straipsnių, aptariančių šiuolaikinės lietuvių etninės kultūros klausimus, jos regionines apraiškas, tautinių mažumų kultūros bruožus, XX a. 7-9 dešimtmečio kultūrinius sąjūdžius, kurių ideologinis pagrindas susijęs su etnine kultūra. „Liaudies kultūra“ taip pat siekia skaitytojus supažindinti su Baltijos regiono ir pasaulio tautų kultūromis, skelbia etnologijos šaltinius ir žymių pasaulio kultūros tyrinėtojų darbus.

Žiūrėkite renginio vaizdo įrašą:

Užsiprenumeruokite žurnalą „Liaudies kultūra“

Per metus išeina šeši žurnalo numeriai. Metinė prenumerata Lietuvos pašte kainuoja 12 eurų – ir žurnalas atkeliauja į Jūsų namus. Galima užsisakyti ir penkis, keturis, tris, du, netgi vieną numerį. Padaryti tai galima per kelias minutes internetu (www.prenumeruok.lt) arba bet kuriame Lietuvos pašto skyriuje (indeksas: 5033).

Žurnalą visada galite įsigyti Vilniuje, redakcijoje (Barboros Radvilaitės g. 8, IV aukštas) arba LLKC bibliotekoje (ten pat, I aukštas), taip pat knygynuose „Akademinė knyga“ (Universiteto g. 4) ir „Keistoteka“ (Paupio g. 2), baltiškų prekių parduotuvėje „Ragainė“ (Skapo g. 3), arba Kaune – VDU „Humanitas“ knygyne (K. Donelaičio g. 52).

Peržvelgti ankstesnių metų žurnalo numerius PDF formatu ir naujesnių numerių turinius galima ČIA (numeris į svetainę įkeliamas praėjus metams po jo išleidimo).

Žurnalo „Liaudies kultūra“ paskyra Feisbuke.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė