Premjeras: mažėjanti dujų kaina didins šalies verslo konkurencingumą (0)

Dujinė viryklė | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Gamtinių dujų tiekimo bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausanti „Lietuvos energijos“ grupei, nuo kovo 1 dienos mažina šių metų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) kainas savo verslo klientams vidutiniškai 16 proc., o taip pat prognozuoja galimybę dešimtadaliu mažinti dujų kainas buitiniams vartotojams, rašoma pranešime.

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus teigimu, tai  – Vyriausybės iniciatyvos peržiūrėti sutartį su bendrove „Statoil“ dėl Lietuvai tiekiamų SGD rezultatas. „Dėl  palankesnių energetinių kainų  stiprės Lietuvos įmonių konkurencingumas. Gana nemenką dujų kainų sumažėjimą turėtų pajusti ir šalies žmonės“, – sako  Vyriausybės vadovas. Po sėkmingų derybų su „Statoil“ nuo metų vidurio dujų kaina gyventojams gali mažėti apie 10 procentų.

Šiemet „Lietuvos dujų tiekimas“ iš „Statoil“ įsigis apie 300 mln. kubinių metrų gamtinių dujų, kuriomis patenkins daugiau nei pusę prognozuojamų bendrovės klientų poreikių. Kitą dalį sudarys dujos iš „Gazprom“, kurių bendrovė nenupirko pagal ankstesnę sutartį 2014–2015 metais.

Praėjusią savaitę „Lietuvos energijos“ grupės įmonė LITGAS pasirašė atnaujintą paskirtojo tiekimo sutartį su Norvegijos „Statoil“. Dėl trečdaliu sumažinto metinio kiekio ir pakeistos kainodaros formulės, SGD terminalo išlaikymo sąnaudos gali sumažėti 33,8 mln. eurų per metus.

Dėl mažesnių infrastruktūros sąnaudų šilumos vartotojai kasmet turėtų išleisti 11,3 mln. eurų mažiau, elektros – 9,8 mln. eurų, pramonės vartotojai – apie 7 mln. eurų ir dujas vartojantys gyventojai bei įmonės – atitinkamai 2 mln. eurų ir 3,6 mln. eurų mažiau.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė