Mokiniai kviečiami dalyvauti konkurse „Kas mus moko tyčiotis?“ (1)

respublika.lt nuotr

respublika.lt nuotr

Iki kovo 7 d. vyresniųjų klasių mokiniai (14–19 m.) kviečiami dalyvauti konkurse – panagrinėti žiniasklaidoje paplitusius patyčių atvejus ir atlikti žurnalistinį tyrimą „Kas mus moko tyčiotis?“, o savo tyrimų rezultatus atskleisti analitiniame straipsnyje arba vaizdo reportaže.

Geriausi darbai bus publikuojami Žmogaus teisių portale „Mano teisės“ bei LVJC tinklapyje.

O jų autoriai bus apdovanoti diplomais, pasirašytais Žurnalistų etikos inspektorės Gražinos Ramanauskaitės-Tiumenevienės ir LVJC Direktoriaus bei rėmėjų prizais. Geriausių darbų autorių mokytojai bus apdovanoti organizatorių padėkos raštais.

Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti Veiksmo savaitės „Be patyčių“ Veiksmo dienos, vyksiančios 2016 m. kovo 17 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, metu.

Šis konkursas – kovo 14–20 d. vykdomos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2016“ dalis, kurią inicijuoja „Vaikų linija“ kartu su švietimo ir ugdymo įstaigomis, nevyriausybinėmis ir valstybinėmis organizacijomis.

Konkursą organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, Žmogaus teisių portalas „Mano teisės“.

Konkurso tikslas – paskatinti vyresnių klasių mokinius analizuoti televizijos, radijo laidas, viešoje erdvėje publikuojamus straipsnius ir atrasti patyčių technologijas, naudojamas populiarumui siekti, nagrinėti, kaip tai veikia jų bendraamžius.

Žurnalistinio tyrimo temų pavyzdžiai: „Ar suaugusieji viešoje erdvėje elgiasi etiškai?“, „Kas yra humoras, o kas patyčios?“, „Televiziniai personažai, mokantys mus tyčiotis“, „Televizinių konkursų žiuri elgesys ir patyčios“; „Iš kokių socialinių grupių viešojoje erdvėje tyčiojamasi dažniausiai?“; „Nekorektiškiausi laidų vedėjai/ žurnalistai“ ir kt.

Plačiau apie konkursą rasite ČIA.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. aha:

    Net ir neskaitant aišku, kad pirmaujanti patyčių rėmėja – TV. Kada beįsijungsi, tą patį pamatysi ir dar su pasimėgavimu. Toliau seimas, partijos komjaunuoliai ir t.t. ir pan. Taip kad vaikams yra iš ko mokytis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė