Knygų mugėje bus klausiama – bausti ar pasigailėti knygų piratų (0)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Kas nuo knygų piratavimo nukenčia labiausiai – leidėjai, rašytojai ar patys vartotojai? Ar verta rašyti knygas piratavimo amžiuje? Kodėl už knygos vagystę iš knygyno baudžiama, o už nelegalų knygos parsisiuntimą – vis dar ne? Lietuvos leidėjai, kartu su rašytoju ir žurnalistu Andriumi Tapinu bei Aidu Puklevičiumi, kviečia į diskusiją „Knygų piratavimas: bausti negalima pasigailėti“, kuri šiandien vyks Knygų mugėje.

Vasario viduryje penkioms šalies leidykloms pateikus ieškinį Vilniaus apygardos teismui dėl autorių teisių pažeidimo portale visosknygos.com ir pradėjus kurti precedentą Lietuvos teisinėje sistemoje, kilo diskusija apie tai, kaip apskritai mažinti piratavimo mastą šalyje.

Lietuvos leidėjų asociacijos vadovė Aida Dobkevičiūtė teigia, kad Knygų mugėje vyksiančios diskusijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į knygų piratavimo problemą.

„Ši problema aktuali visame pasaulyje. Visuomenėje vis dar trūksta suvokimo, kad nelegaliai siunčiantis knygas internete, daromas nusikaltimas, tolygus realiai vagystei. Manome, kad reikia didinti žmonių sąmoningumą, suvokimą, kad už knygas reikia mokėti taip pat, kaip už kitus daiktus, bei didinti knygų prieinamumą bibliotekose, kur knygas galima skaityti nemokamai, bet legaliai“, – teigia ji.

Rašytojų poziciją diskusijoje atstovausiantis žurnalistas, knygų „Vilko valanda“ ir „Maro diena“ autorius Andrius Tapinas teigia, kad griežtesnės bausmės piratavimo nestabdytų. Jo teigimu, kovoti su knygų vagystėmis gali padėti tik didesnis visuomenės sąmoningumas.

„Žmonės, kurie nelegaliai siunčiasi knygas internete, tikriausiai supranta, kad daro nusikaltimą, bet tai jų nesustabdo. Tai yra tamsioji interneto pusė – viskas, ką lengvai galima rasti internete, atrodo, turėtų būti nemokama. Visgi, manau, kad piratavimą labiausiai galėtų stabdyti edukacija – visuomenės sąmoningumo didinimas“, – teigia jis.

Dalyvauti diskusijoje kviečiami visi Knygų mugės lankytojai. Renginys vyks šiandien, penktadienį, Forume – LRT studijoje, 18.20 val. Diskusijoje dalyvaus Aida Dobkevičiūtė (Lietuvos leidėjų asociacija), Arvydas Andrijauskas, (Alma littera), Andrius Tapinas (rašytojas, žurnalistas). Renginį moderuos Aidas Puklevičius.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė