Seimas ir vėl tik pradėjęs baigė neeilinę sesiją (0)

Seimas | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Seimas, susirinkęs į neeilinę sesiją pritarė parlamentinės Etikos ir procedūrų komisijos išvadai, kad „2016 m. vasario 17 d. posėdyje buvo pažeista Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo neeilinės sesijos darbų programos“ Nr. XIIP-4030  pateikimo procedūra, numatyta Seimo statuto 143 straipsnio 1 dalyje“ bei pasiūlymui patikslinti Seimo statuto 86 straipsnio 4 dalies ir 143 straipsnio 1 dalies nuostatas. Už komisijos išvadas balsavo 100 Seimo narių, nė vienas nebuvo prieš, vienas parlamentaras susilaikė.

Pasak Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės, komisija konstatavo, kad nebuvo baigta Seimo nutarimo dėl neeilinės sesijos darbų programos pateikimo procedūra, numatyta Seimo statuto 143 straipsnio 1 dalyje.

Tęsiant pateikimo procedūrą, alternatyvaus balsavimo metu už projekto Nr. XIIP-4030 atmetimą balsavo 104 Seimo nariai 68, prieš – 36. Darbų programa po pateikimo atmesta.

Seimo Pirmininkė pasiūlė parlamentarams apsispręsti dėl neeilinės sesijos baigimo: „Vadovaujantis Statuto 261 straipsnio 1 dalimi, kad visus Seimo veiklos procedūrinius klausimus, kurie nenumatyti šiame Statute, siūloma spręsti Seimo Pirmininkui, o klausimai dėl neeilinės sesijos darbų programai nepritarimo toliau nėra apibrėžti ir apspręsti, aš, kaip Seimo Pirmininkė, siūlau Seimui baigti neeilinę sesiją“.

Balsavimo metu 67 Seimo nariai pritarė tokiam siūlymui, prieš buvo 36, susilaikė 2 parlamentarai. Seimas nusprendė baigti neeilinę sesiją.

Andrius Kubilius paskelbė, kad kreipsis į Konstitucinį teismą.

„Seimas šiandien patvirtino savo darbotvarkę, kurioje buvo įtraukti visi numatyti klausimai, tačiau po pirmo klausimo (Seimo pirmininkė) L. Graužinienė nutarė užbaigti sesiją. Tai yra savavališkas sprendimas, buldozeriu pervažiuojant per visas konstitucines opozicijos teises, ir mes rašysime skundą Konstituciniam Teismui ir iš esmės ginsime konstitucines vertybes“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė A. Kubilius.

Opozicija nusprendė negiedoti Lietuvos himno.

„Seimo opozicija laikėsi principinės nuostatos, kad Seimo daugumai pažeidus Konstituciją ir jos ginamas pamatines demokratijos vertybes bei šiurkščiuoju neteisėtu būdu nutraukus opozicijos inicijuotą neeilinę Seimo sesiją, kurioje būtų nagrinėjami valdantiesiems neparankūs klausimai, giedoti Lietuvos himną būtų buvusi nepagarba šiam mūsų valstybingumo simboliui, kuriame vienas iš teiginių yra apie vienybę“, – sako A. Kubilius.

Seimo opozicijos lyderis patikino, kad jei panašus precedentas pasikartos, elgsis lygiai taip pat – gerbdami Lietuvos himną po šiurkštaus Konstitucijos sulaužymo jo negiedos, rašoma pranešime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė