Pirmą kartą Medininkų pilyje vyks „Medininkų pilies žaidynės“ (0)

LKD karys

LKD karys | Trakų istorijos muziejaus nuotr.

Š. m. vasario 27–28 d. pirmą kartą Medininkų pilyje (30 km į pietryčius nuo Vilniaus) vyks  renginys „Medininkų pilies žaidynės“. Šlovinga Lietuvos praeitis atgis: istorinės rekonstrukcijos klubai demonstruos viduramžių kovas bei senovinius sportinius žaidimus. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus ir gyvosios istorijos klubas „Pilėnai“.

 „Retas žmogus, kuris  nejaučia nepailstančios praeities alsavimo. Ji – mūsų savastį maitinantis ąžuolas, kurio viso niekados neapglėbsime, – pasakoja Medininkų pilies skyriaus vedėjas Gintautas Terleckas. – Norisi tikėti, kad ir ,,Medininkų pilies žaidynės“ virs dar vienu, tebūnie ir labai nežymiu, Lietuvos istorijos lytėjimu. Medininkų pilies svečiai galės tapti ne tik jos dalyviais, bet ir liudyti viduramžių kovų rekonstruktorių pastangomis atgaivintą 1402 metų pradžios Teutonų ordino nesėkmingą šios tvirtovės apgulties fragmentą. Pavasarėjančios žiemos savaitgalį neleisime sušalti.“

 Pasak Dariaus Jurcevičiaus, gyvosios istorijos klubo „Pilėnai“ vadovo, renginys išskirtinis tuo, kad jame didelis dėmesys skiriamas istoriškai pagrįstų kovų demonstravimui. Tai tampa įmanoma didėjant informacijos prieinamumui apie istorinį fechtavimą. Šiuo metu tampa populiaru remtis įvairių fechtavimo mokyklų knygomis. Būtent tokių kovų demonstravimo šiame renginyje bus siekiama.

Renginyje numatoma daug veiksmo. Lankytojai bus kviečiami ne šalti, o aktyviai dalyvauti. Organizatoriai prašo patogiai apsirengti ir nepabūgti išmėginti jėgas senoviniuose sportiniuose  žaidimuose, susipažinti su viduramžių ginkluote ir šarvais – matuotis šarvus, šaudyti iš lanko, svaidyti ietis.

Renginio metu bus pristatyta naujovė – senovinė pilių šturmo technika: svaidyklė (trebušetas)  bei taranas. Bus galimybė išbandyti jų veikimą. Renginio nuotaiką kaitins senovinės muzikos skambesys, amatininkai demonstruos savo nagingumą bei išmonę.

Renginio metu bus galimybė aplankyti ir muziejaus ekspoziciją.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė