Lietuvis fotografas – didžiausio pasaulyje fotografijos konkurso finale (0)

????????

Karolio Janulio nuotr.

Vasario 23 d. buvo paskelbtas didžiausio pasaulyje fotografijos konkurso – „Pasaulinių Sony fotografijos apdovanojimų“ – finalininkų sąrašas, į kurį pateko ir lietuvis fotografas Karolis Janulis. Fotografo darbas „Gyvybės medis“ į finalą pateko „atviroje“ kategorijoje „žmogaus“ tematinėje srityje ir  toliau varžysis dėl geriausiojo vardo.

Dėmesį prikaustanti lietuvio fotografija buvo atrinkta iš 230 103 darbų, kurias konkursui pateikė 186 pasaulio valstybių fotografai. Tai yra didžiausias dalyvių skaičius per visą devynerių metų konkurso gyvavimo istoriją. Lyginant su praėjusiais metais, šių metų konkursui pateiktų darbų skaičius išaugo net 33 procentais. Nuo pirmųjų „Pasaulinių Sony fotografijos apdovanojimų“, įvykusių 2007 m., jo organizatoriai iš viso sulaukė daugiau nei milijono fotografijos darbų. Dėmesys kokybei ir fotografijos meno puoselėjimui įtvirtino konkursą kaip vieną prestižiškiausių ir labiausiai vertinamų fotografijos konkursų visame pasaulyje.

Iš Klaipėdos kilęs, o šiuo metu Vilniuje gyvenantis fotografas Karolis Janulis (35 m.) savo darbais siekia provokuoti žiūrovą ir meta iššūkį vizualiai suvokiamiems ir įsisavinamiems kasdienio gyvenimo vaizdiniams, kurie yra įprasti ir gerai pažįstami. Naudodamas dronų technologijas,, fotografas mus supančią tikrovę pristato iš paukščio skrydžio ir kviečia susipažinti su dar nematytais vaizdais. Nuo 2015 m. K. Janulis įgyvendina projektą „Būnant paukščiu“, sulaukusį išskirtinio dėmesio tiek nacionalinėje, tiek tarptautinėje žiniasklaidoje. Fotografas taip pat veda seminarus, kuriuose dalinasi žiniomis ir patirtimi apie dronų technologijų ir fotografijos galimybes.

„Būti nominuotam „Pasauliniuose Sony fotografijos apdovanojimuose“ išties yra didelė garbė. Tai suteikia dar daugiau pasitikėjimo darbuose ir įkvėpimo pradėti naujus bei įdomius fotografijos projektus, leisiančius dar giliau pažvelgti į pasaulį paukščio akimis ir atrasti naujus jo aspektus,“ – teigė Karolis Janulis,  „Pasaulinių Sony fotografijos apdovanojimų“ finalininkas iš Lietuvos.

Janulis toliau varžysis dėl galimybės laimėti „atviroje“ kategorijoje „žmonių“ tematinėje srityje bei sieks metų geriausiojo „atviros“ kategorijos fotografo vardo ir 5000 JAV dolerių piniginio prizo. Konkurso rezultatai bus paskelbti balandžio 21 dieną iškilmingos ceremonijos metu Londone. Tarptautinės teisėjų komisijos dėmesio susilaukęs K. Janulio darbas bus įtrauktas į „Pasaulinių Sony fotografijos apdovanojimų“ fotografijos darbų albumą, o balandžio–gegužės mėnesiais bus eksponuojamas 2016 metų „Pasauliniams Sony fotografijos apdovanojimams“ skirtoje parodoje Londone. Parodoje taip pat bus demonstruojama pirmoji didelė menininkų dueto ir meninės fotografijos kūrėjų „RongRong & inri“ ekspozicija Europoje, kurie apdovanojimų ceremonijos metu bus pagerbti už „išskirtinį indėlį į fotografijos meną“.

„Pasaulinių Sony fotografijos apdovanojimų“ tikslas – atrasti ir apdovanoti geriausius praeitų metų šiuolaikinės fotografijos darbus. Konkursas susideda iš keturių – „profesionalų“, „atviros“, „jaunimo“ ir „studentų“ – kategorijų, suteikiančių galimybę skirtingą patirtį turintiems fotografams dalyvauti konkurse ir būti įvertintiems.

Apie Pasaulio fotografijos organizaciją (angl.WPO)

WPO skatina profesionaliąją, mėgėjų ir studentų fotografiją užtikrindama globalią platformą fotografijos sektoriui bendrauti, bendradarbiauti ir atskleisti naujausias žiniasklaidos, meno ir komercinės fotografijos tendencijas. Per įvairias iniciatyvas ir programas visame pasaulyje organizacija įtraukia kiekvieną fotografą į komercines, kultūrines ir edukacines veiklas įvairiuose rinkos sektoriuose, taip pat suteikia galimybę kultūrinėje veikloje dalyvauti ir visuomenei. Šiuo metu WPO programų spektras apima tokias programas kaip „World Photography Student Focus Competition“  ir „Youth on Assignment”. Neseniai WPO pradėjo naują iniciatyvą „Photo Shanghai”, kuri yra pirmoji tarptautinė meno mugė Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, orientuota į fotografiją ir žurnalą „The Magazine“, kuriame šia tema kiekvieną mėnesį yra diskutuojama, taip pat atliekamos teminės analizės. WPO aktyviai veikia įvairiose socialinėse platformose, kaip Twitter, Facebook ir Instagram. Su savo auditorija ryšį palaiko reguliariuose pranešimuose ir diskusijose PhotoTALK platformoje. Daugiau informacijos apie organizaciją puslapyje www.worldphoto.org.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė