Lietuvą pasaulyje garsinanti arfininkė koncertuoja Lietuvoje (video) (0)

Aistė Baliunytė | S. Dailidės nuotr.

Aistė Baliunytė | S. Dailidės nuotr.

Vasario 25 d. 17.30 val. Vilniuje, Stasio Vainiūno muziejuje (Goštauto g. 2,) vyks arfininkės Nacionalinės Aukštosios  Paryžiaus muzikos konservatorijos (CNSMD de Paris) studentės Aistės Baliunytės solinis koncertas.

Daugelio tarptautinių konkursų laureatė, už savo muzikinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje apdovanota Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka, Aistė yra vienintelė Lietuvos afininkė įrašiusi savo solinę kompaktinę plokštelę (Kings International Inc., Japonija).

Šiuo metu bakalauro studijas Paryžiuje pas vieną žymiausių pasaulio arfininkių Izabelę Moreti (Isabelle Moretti) baigianti mergina yra dažnas svečias ir Lietuvos muzikos padangėje. Ne kartą scenoje pasiodžiusi su Lietuvos Nacionaliniu ir Valstybiniu simfoniniu, orkestrais, Lietuvos karmeriniu orkestru, ansambliu Musica Humana, ir kt. arfininkė aktyviai koncertuoja ir užsienyje.

Jaunoji muzikė yra tokių fondų kaip Fondation de France, Nadia et Lily Boulanger, Fonds de Tarrazi ir kt. stipendinkė, Pasaulinių arfos kongresų (WHC) dalyvė, taip pat jauniausia arfininkė įgyjusi Aukščiausiąjį Solisto diplomą (prof. Isabelle Perrin) Alfred Cortot muzikos mokykloje Paryžiuje (Ecole Normale de musique de Paris, Alfred Cortot).

2016 metų birželio mėnesį vyks vienas didžiausių Tarptautinių arfininkų konkursų pasaulyje (JAV), kur Aistė atstovaus Lietuvą.

Tarp intensivių studijų, repeticijų ir koncertų mergina spėja aplankyti ir gimtąjį kraštą. Mergina neslepia savo meilės Lietuvai, didžiuojasi būdama Lietuve ir dovanoja mums šiuos savo solinius koncertus.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė