STT: už kyšius galėjo nedirbti privalomųjų viešųjų darbų (0)

STTSpecialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai atlieka ikiteisminį tyrimą ir aiškinasi, kaip vienoje iš Skuodo rajone esančių seniūnijų darbo neturintys asmenys už kyšius galėjo gauti bedarbio pašalpas nedirbdami jiems paskirtų privalomųjų viešųjų darbų.

Gauta duomenų apie seniūnijos seniūno, specialistės ir Klaipėdos teritorinės darbo biržos Skuodo skyriaus klientų aptarnavimo centro vyresniosios specialistės galimai padarytus korupcinius nusikaltimus.

Vakar seniūnas, šios seniūnijos specialistė ir Darbo biržos Skuodo skyriaus klientų aptarnavimo centro vyresnioji specialistė buvo sulaikyti ir apklausti. Jiems skirtos kardomosios priemonės rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Įtariama, kad šie valstybės tarnautojai sistemingai už kyšius piktnaudžiaudami tarnyba klastojo darbo biržoje užsiregistravusių asmenų darbo laiko apskaitos žiniaraščius ir įrašydavo juose žinomai neteisingus duomenis, apie neva atliktus viešuosius darbus.

Taip pat manoma, kad už tariamai atliktus viešuosius darbus gautą atlyginimą fiktyviai dirbantys asmenys kaip kyšį atiduodavo minėtiems valstybės tarnautojams. Tokiu būdu privalomų viešųjų darbų nedirbantys asmenys nebuvo išbraukiami iš bedarbių sąrašų ir neprarasdavo bedarbio pašalpos bei socialiai apdraustojo statuso.

Viešieji darbai – tai laikino pobūdžio darbai, organizuojami teritorinėje darbo biržoje įsiregistravusiems asmenims ir atliekami  pagal viešųjų darbų programas. Jų tikslas – ne tik teikti socialinę naudą vietos bendruomenėms padedant  palaikyti ir plėtoti vietos bendruomenės socialinę infrastruktūrą, bet ir suteikti  galimybę darbo ieškantiems asmenims užsidirbti pragyvenimui būtinų lėšų. Pagal Skuodo rajono savivaldybės tarybos patvirtintą viešųjų darbų programą, 2015 m. į viešuosius darbus buvo numatyta įtraukti daugiau kaip 700 darbo ieškančių Skuodo rajono savivaldybės gyventojų, o jų darbo užmokesčiui planuota panaudoti 259 355 eurus, skirtus savivaldybei iš valstybės biudžeto valstybinėms (perduotoms savivaldybėms) funkcijoms atlikti ir 356 152 eurus, skirtus Klaipėdos teritorinės darbo biržos iš Užimtumo fondo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė