Ministras S. Skvernelis: Išorinės ES sienos turi būti patikimai saugomos (2)

JT nuotr.

JT nuotr.

Vasario 25 d. vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis dalyvaus Briuselyje vyksiančiame Europos Sąjungos (ES) Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdyje, kuriame bus tariamasi, kaip suvaldyti gilėjančią migracijos krizę bei užtikrinti saugumą Europoje.

„Efektyvi išorės sienos kontrolė išlieka svarbiausiu prioritetu. Šiame kontekste ypatingai yra svarbus klausimas dėl Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnybos stiprinimo, todėl palaikome Pirmininkaujančios šalies dedamas pastangas, kad susitarimas būtų pasiektas kaip galima greičiau. Mes patys saugome ilgą ES išorės sienos atkarpą, todėl suprantame, kad esant bent kokiems migracijos srautų pokyčiams nauja stipresnė agentūra mums patiems būtų itin svarbus pagalbos įrankis“, – pažymi ministras S. Skvernelis.

ES Tarybai pirmininkaujantys Nyderlandai ministrams pristatys pažangą, pasiektą svarstant pasiūlymą dėl Europos sienų ir pakrančių apsaugos pajėgų sukūrimo. Europos Komisija praeitų metų gruodžio mėnesį pasiūlė sustiprinti visų institucijų, kurių veikla susijusi su išorės sienų ir pakrančių apsauga, tarpusavio bendradarbiavimą sukuriant Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnybą, įsteigti privalomą pasieniečių bei bendrą įrangos rezervą.

Ketvirtadienį Tarybos posėdyje ministrai aptars ir Šengeno sienų kodekso pakeitimus, numatančius įpareigojimą sistemingai tikrinti visus asmenis, kertančius ES sausumos, jūrų ir oro išorės sienas. Siekiant nustatyti, ar asmenys nekelia grėsmės viešajai tvarkai ir vidaus saugumui, siūloma informaciją apie išorės sieną kertančius (į ES atvykstančius ir iš jos išvykstančius) ES piliečius privalomai tikrinti turimose duomenų bazėse (Šengeno informacinėje sistemoje, Interpolo pavogtų ir pamestų kelionės dokumentų duomenų bazėje bei atitinkamose nacionalinėse sistemose).

Tarybos posėdyje ES šalių ministrai taip pat pasikeis nuomonėmis dėl šių metų vasario 18–19 d. Europos Vadovų Tarybos priimtų išvadų migracijos klausimais įgyvendinimo. Bus tariamasi dėl  Šengeno erdvės veikimo, paramos su didžiausiais migrantų srautais susiduriančioms valstybėms narėms, migrantų srautų valdymo centrų veikimo, pabėgėlių perkėlimo ES ir grąžinimo į kilmės šalis bei bendradarbiavimo su trečiosiomis šalimis, visų pirma – Turkija, stiprinimo.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė