L. Graužinienė slaptoje pažymoje nerado informacijos apie švietimo profsąjungas (3)

Loreta Graužinienė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Loreta Graužinienė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė, kad mokytojų streikus inicijuojančioms švietimo darbuotojų profesinėms sąjungoms įtaką daro Rusija.

Savo ruožtu Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad slaptoje pažymoje apie tai nekalbama.

„Aš, kaip Seimo pirmininkė, neturėjau tokios informacijos, todėl vakar teko šiek tiek padirbėti tuo klausimu ir aš turiu tą pažymą, išsiųstą ir kitiems objektams, kurie turi teisę su ja susipažinti, kiek aš mačiau. Ir turiu pasakyti mane patikino, kad tai ta pati informacija, kuri buvo pateikta premjerui – turiu nuraminti mokytojus, kad nė vieno žodžio apie pedagogų profsąjungas tenai nėra. Daugiau komentuoti negaliu. Konkrečiai apie pedagogų profsąjungas ir apie šį streiką tikrai nėra tos informacijos“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.

L. Graužinienė giria profesines sąjunga, kad jos kovoja už savo narių teises, o streikas, pasak pirmininkės, yra normali forma demokratinėje valstybėje išreikšti savo reikalavimus.

A. Butkevičius šiandien švelnina savo ankstesnį pasisakymą.

„Ne paslaptis, kad demokratiniais procesais Lietuvoje – galimybe laisvai reikšti savo nuomonę, protestuoti – atidžiai domisi priešiškos propagandos jėgos, informacinių karų kūrėjai ir planuotojai. Tai liudija kai kurios užsienio žiniasklaidos, žvalgybų atidus dėmesys mūsų valstybėje vykstantiems įvykiams, stengiantis išpūsti esamas problemas ar nesutarimus. Tą patvirtina ir mūsų specialiųjų tarnybų pateikiama operatyvinė medžiaga bei analizės“, – sakoma trečiadienį išplatintame premjero pareiškime.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, vertindamas vakarykščius premjero Algirdo Butkevičiaus pasisakymus, kad Rusija gali daryti įtaką švietimo profesinėms sąjungoms, ir šiandien jau pakeistą poziciją, pažymi, jog šie premjero žodžiai stipriai įžeidė daugelį mokytojų.

„Gerai, kad premjeras jau atšaukė vakar dienos pasisakymą, jog Rusija daro įtaką profsąjungoms. Būtų gerai, kad Lietuva turėtų premjerą, kuris periodiškai neskelbtų tokių teiginių, kuriuos vėliau paneigia. Taip pat būtų gerai, kad premjeras papildomai prie to dar ir vyriškai atsiprašytų įžeistų mokytojų, kuriuos vakar įžeidė savo pasisakymu“, – sako A. Kubilius.

Preliminariais iš savivaldybių gautais duomenimis, šiandien streikas vyksta 190 švietimo įstaigų.

Vasario 24 d. iš streiko pasitraukė 17 švietimo įstaigų, prisijungė 7. Streike dalyvauja 5,5 tūkst. švietimo įstaigų darbuotojų, 5 tūkst. iš jų – mokytojai. Švietimo profesinės sąjungos streiką paskelbė vasario 22 d. Tuomet streikavo 233 švietimo įstaigos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė