Ketinama sutvarkyti Punios piliakalnį (6)

„Wikipedia“ nuotr.

„Wikipedia“ nuotr.

Punia ir istorinis Margio piliakalnis yra dažnai lankomas turistų. Išgirsti istoriją apie tragišką lietuvių karžygių kovą, pasivaikščioti ant piliakalnio, nuo kurio atsiveria Punios šilas ir Nemuno kilpa, atvyksta daug keliaujančių šalies gyventojų, turistų iš užsienio, mokinių. Tačiau esama infrastruktūra neatitinka šiuolaikinio keliautojo poreikių. Alytaus rajono savivaldybė kartu su Nemuno kilpų regioniniu parku ruošia Punios piliakalnio ir jo prieigų sutvarkymo projektą.

Projektui  Punios piliakalnio ir senovės gyvenvietės išeksploatavimas ir pritaikymas lankymui įgyvendinti lėšų tikimasi gauti iš Europos Sąjungos paramos fondų. Kokie darbai turėtų būti atlikti, kaip sutvarkyta Punios piliakalnis ir jo prieigos, diskutavo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas, Punios seniūnas Gintautas Laukaitis, savivaldybės Finansų ir investicijų skyriaus vedėja Gintarė Jociunskaitė, Nemuno kilpų regioninio parko direktorė Dalia Križinauskienė, archeologas Gintautas Zabiela, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkas Alvydas Mituzas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Gintaras Stauskis.

Įgyvendinant projektą planuojama sutvirtinti šlaitus ties Nemunu, pašalinti nereikalingus želdynus, įrengti laiptus į apžvalgos aikšteles, sutvarkyti takus, įrengti pažintinį gamtos taką iki Nečiuikų šaltinio, įrengti medinį tiltelį, jungiantį du piliakalnio gūbrius, suoliukus, apšvietimą, laužavietę, nuorodas, pažintinį taką nuo piliakalnio iki Punelės. Taip pat planuojama turistams sudaryti sąlygas iš Punios Nemunu persikelti į Punios šilą.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė