Mokytojai žada tęsti streiką (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vasario 22 d.  pradėto neterminuoto mokytojų streiko greitai baigti nežadama, nes švietimo darbuotojų profesinėms sąjungoms nepavyko susitarti su Vyriausybės atstovais dėl jo nutraukimo.

Šešioms šalies švietimo profesinėms sąjungoms paskelbus streiką, profesinių sąjungų duomenimis, pirmą streiko dieną prie jo prisijungė daugiau nei 11 000 švietimo darbuotojų iš daugiau nei 300 švietimo įstaigų visoje šalyje.

Nors Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus pareiškė, kad susitarimą dėl streiko nutraukimo bent su dalimi profsąjungų tikisi pasirašyti trečiadienį, tačiau kai kurie streikuotojai teigia, kad gali būti streikuojama kelias savaites – iki pavasarinės Seimo sesijos pradžios nes nepavyksta susiderėti dėl esminio reikalavimo – darbo užmokesčio didinimo nuo rugsėjo 1 dienos skiriant tam 18 mln. eurų.

Pasak R. Vaitkaus labai sunku įvykdyti tokius mokytojų reikalavimus, nes norint surasti reikiamų lėšų gali tekti peržiūrėti valstybės biudžetą, o to Vyriausybė be Seimo sprendimo padaryti negali. Reaguodamas į tai Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas iš pirmadienio derybų su Vyriausybe pasitraukė joms nesibaigus pareiškęs, kad, jei Vyriausybė neturi įgaliojimų priimti sprendimus dėl mokytojų reikalavimų, tai jo vadovaujamos profsąjungos streikuos iki Seimo sesijos pradžios.

Lietuvoje yra virš 2 tūkst. mokyklų ir darželių. Statistikos departamento duomenimis, vidutinis Lietuvos mokytojo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, yra 823,4 euro per mėnesį. Bet trečdalis mokytojų dirba nepilnu krūviu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė